06Z054Lachowice: 31. lipca 2016 roku

z wakacji i ferii,
aby służyć dobru jednostki
i rodziny przez to,
że umożliwiają kontakt z przyrodą,
zapewniają spokój,
dają czas na kultywowanie
zgodnego życia rodzinnego,
na wartościową lekturę
i na zdrowe rozrywki…”.

Mszy Świętych dzisiaj w kościele, będą o godz. 7:00 – 9:00 – 18:00.
W kaplicy na Kralach o godz. 16:00.

Dobiega końca piękny festiwal wiary i młodości, jaki przez ostatnie 10 dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego. Dziś przypada kulminacyjny moment dni młodzieży – tzw. Msza posłania pod przewodnictwem papieża.

We czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona wszystkich proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Bogu za dar Eucharystii, oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.

W sobotę, Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta przed pierwszym piątkiem w piątek od godz. 17:00.

Wykorzystajmy nasze wakacyjne wędrówki, pielgrzymki, indywidualny odpoczynek na stworzenie właściwej duchowej atmosfery, niezbędnej, aby odczuć bliską obecność Boga i umocnić naszą wiarę. A pozostających w domu prosimy o modlitewne wsparcie tych wszystkich, którzy z różnych stron Polski i Europy wyruszyli na pielgrzymie szlaki prowadzące na Jasną Górę, do naszego narodowego Sanktuarium.

Rodzinom od numeru: 101 - 110 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła Rodziny od numeru: 111 - 120. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Janusza Zyzańskiego i Pani Zofii Barzyckiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Tadeusz Szwed lat 81 z Osiedla Zawodzie Górne. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.