
700
poniedziałek, czwartek, sobota
poniedziałek, czwartek, sobota
wtorek, środa, piątek, sobota
Niedziela
a) w kaplicy na Kralach b) w okresie zimowym o 17:00 c) w okresie wakacyjnym (w lipcu i sierpniu) nie ma Mszy Świętej
Lachowice, dnia: 7 – czerwca 2026 roku
Czcić Serce Chrystusa oznacza
zwrócić się ku głębinom wnętrza Osoby Zbawiciela
owemu wnętrzu, które Biblia utożsamia
właśnie z Jego Sercem, siedzibą miłości,
która odkupiła świat.
Jan Paweł II
Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Św. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.
Trwa miesiąc poświęcony czci Serca Pana Jesusa.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwch czerwcowych.
Jutro - przypada wspomnienie św. Jadwigi, Królowej.
W czwartek - św. Barnaby, apostoła.
W czwartek - zakończenie procesji w ramach Oktawy Bożego Ciała.
W piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
W sobotę o godzinie 18:00 - serdecznie zapraszamy na drugie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
Rodzinom od numeru: 41 – 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 61 – 80. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.
W przyszła niedzielę po każdej Mszy Św. zostanie przeprowadzona przez Fundację AGAPE zbiórka do puszek na organizację wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowgo dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu suskiego.
Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, nade wszystko imieniny i urodziny, składamy najlepsze życzenia.
W Uroczystość Bożego Ciała Jezus Chrystus pielgrzymował do nas wychodząc na drogi naszej wioski. My natomiast w naszym życiu podobni jesteśmy do pielgrzymów. Gdyż w pielgrzymce naszego życia przemierzamy wiele
I jak jest w normalnym życiu, każdego dnia zwyczajnie podejmujemy pracę, przeżywając radości – śmiejemy się, przeżywając trudności – płaczemy, śpimy, odpoczywamy. To wszystko wchodzi w skład naszego życia. Jednak w tej pielgrzymce naszego życia nie jesteśmy sami. Jest z nami Chrystus. I o tym, że jest z nami, że nam towarzyszy, Chrystus chce przypomnieć w tę dzisiejszą Uroczystość Bożego Ciała.
W dniach 15–23 maja 2026 roku parafianie z Lachowic uczestniczyli w dziewięciodniowej pielgrzymce do Francji, odwiedzając najważniejsze sanktuaria i miejsca związane z życiem świętych Kościoła katolickiego. Trasa prowadziła przez Paray-le-Monial, Nevers, Rocamadour, Lourdes, Carcassonne, Avignon, La Salette oraz Ars-sur-Formans. Pielgrzymka była czasem modlitwy, refleksji i umacniania wiary. Uczestnicy mieli okazję nawiedzić Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paray-le-Monial, modlić się przy relikwiach św. Bernadetty w Nevers oraz odwiedzić słynne sanktuarium w Lourdes, gdzie brali udział w procesji różańcowej i wspólnej Eucharystii. Szczególnym przeżyciem była także wizyta w La Salette – miejscu objawienia Matki Bożej, położonym w malowniczej alpejskiej scenerii, oraz w Ars-sur-Formans, związanym ze św. Janem Marią Vianneyem.
Oprócz duchowych przeżyć pielgrzymi mogli podziwiać piękno francuskiej architektury, zabytków oraz niezwykłych krajobrazów. Wspólna modlitwa, śpiew, rozmowy i wzajemna życzliwość stworzyły atmosferę prawdziwej wspólnoty. Wszyscy uczestnicy szczęśliwie powrócili do swoich domów, zabierając ze sobą wiele pięknych wspomnień, nowych doświadczeń oraz umocnienie wiary, które z pewnością pozostanie w ich sercach na długie lata.
Strona 1 z 2
W ciągu studiów historycznych napotkałem różne wiadomości i zapiski w kronikach poszczególnych bibliotek...
Czytaj więcej
Sprawiedliwy wyrośnie jak palma.
Rozrośnie się jak cedr Libanu....
k.k. Galizische Transversalbahn została wybudowana w latach 1882 – 1884...
Czytaj więcejOdwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.