Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

BC 014a 48cf80cf9b91fLachowice, dnia: 20. stycznia 2019 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie
i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej
matczynej miłości.
Jan Paweł

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Franciszka, papieża i męczennika.
Jutro – wspomnienie św. Agnieszki.
W piątek – święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.
W sobotę – świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

Dobiegają końca tegoroczne odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W imieniu swoim, Księdza kanonika, Pana kościelnego oraz ministrantów wszystkim rodzinom za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę, dobre słowo, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy nas przyjmowali.Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Was wszystkich. Bóg zapłać też za ofiary składane przy okazji kolędy. Część tych ofiar przekazujemy do Kurii na cele ogólno kościelne, takie jak budownictwo sakralne, utrzymanie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, czy pomoc księżom chorym i emerytowanym. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

Jutro 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we, 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.
Dziś po Mszy Świętej wieczornej na plebani, spotkanie opłatkowe Duszpasterskiej Rady Parafialnej.

Rodzinom od numeru: 241 – 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 261 – 280. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku. Pozdrawiamy również wszystkich wypoczywających w naszej wspólnocie.

Sołtys wsi Lachowice uprzejmie informuje, że Składka PZU Ubezpieczenie Budynków będą przyjmowane od 21 do 22 stycznia 2019 roku tj. od poniedziałku do wtorku w godzinach od 9:00 do 12:00.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Antoni Michałek lat 85 z Lachowic Górnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony