Ogłoszenia parafialne

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

09250Lachowice, dnia: 18.02.2018 Roku

Wielki Post każdego roku jawi się nam
jako czas sprzyjający wzmożeniu modlitwy i pokuty,
otwierając serce na pokorne przyjęcie woli Bożej.
Jan Paweł II.

Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu.
Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: Drogi Krzyżowej w piątki o godzinie 16:15 w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 oraz Gorzkich Żalach o godzinie 16:15. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcamy wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.

Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali można uzyskać odpust zupełny. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona jest na wystrój
i kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

W tym tygodniu w trzecią środę miesiąca rozpoczniemy w naszej parafii Nowennę miesięcy przed setną rocznicą odzyskania niepodległości.

W czwartek przypada święto Katedry św. Piotra, Apostoła.

W przyszła niedzielę składka na Mszach Świętych, przeznaczona będzie na Centrum Jana Pawła II, „Nie lękajcie się”.

Przyszła niedziela, druga wielkopostna, to niedziela Ad gentes – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy.
Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła, składając dobrowolną ofiarę do puszek.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny. Ofiary złożone za baranki są przeznaczone na Caritas Archidiecezji Krakowskiej czyli  na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

Rodzinom od numeru: 121 – 140 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 141 – 160. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej a wszystkim parafianom, gościom i solenizantom, życzymy zdrowia i wiele łask Bożych. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu, niech nam wszystkim Miłosierny Bóg błogosławi.

Jutro o godz. 12:00 w kościele odbędzie się pogrzeb † Stanisława Chrząszcza lat 62 z Osiedla Zagródki. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Początek strony