Galeria fotografii

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Po wizytacji w Krzeszowie i kilku dniach oddechu, 24 - maja 2010 w niedzielę Ksiądz Biskup Jan Szkodoń zawitał w niedzielny poranek w naszej parafii. Duszpasterze wraz z wiernymi, służbą liturgiczną i ze Strażakami zgromadzili się przed głównym wejściem do kościoła o godzinie 7.30 - by powitać Księdza Biskupa. Po ucałowaniu przez Niego Krzyża jako wyrazu jedności z wyznającą przed Nim wiarę wspólnotą i pokropieniu wiernych wodą święconą na znak przynoszonego przez Biskupa błogosławieństwa, procesyjnie, przy śpiewie pieśni Ecce Sacerdos Magnus - Oto Kapłan Wielki - wprowadziliśmy naszego Gościa do świątyni. Już na progu naszego kościoła Pan Kościelny przekazał Księdzu Biskupowi klucze od naszego kościoła. Po krótkiej modlitwie Ksiądz Proboszcz uroczyście przywitał Jego Ekscelencję i skierował słowo do Księdza Biskupa, w którym przedstawił życie religijne parafii.

 
 

Czcigodny Księże Biskupie!
Witamy Cię w naszej wspólnocie, w tej cząstce Kościoła lokalnego. Twoja obecność wśród nas w ramach wizytacji kanonicznej, to nie zwykłe odwiedziny, ale to wizyta Pasterza uosabiającego Najwyższego Kapłana, Jezusa Chrystusa, który przychodzi, aby umocnić wiernych w wierze i miłości. To dla nas niezwykle ważna chwila, bo wciąż potrzebujemy umocnienia w procesie dojrzewania do wspólnoty doskonałej. Powodem do wdzięczności jest fakt, że wśród mieszkańców tej parafii są tacy, którzy świadomie przeżywają swoją przynależność do Kościoła. To oni traktują ten kościół jako swój dom, do którego przychodzą, aby nabrać sił do dalszej wędrówki przez życie, by słuchać tutaj Słowa Bożego i spotykać Chrystusa w sakramentach. To oni przychodzą i dbają o czystość tego domu i wystrój kwiatowy. To oni tworzą nieliczne małe grupy, które nie tylko same chcą wzrastać, ale pomagają też wzrastać innym. To oni są uzasadnieniem istnienia tej Parafii i realizowanej tutaj posługi duszpasterskiej. Wielkie to dla nas święto, gdy Twoja wizyta zaszczytne miejsce parafii wyznacza. Wielki to zaszczyt dla nas podejmować tak wybitnego przedstawiciela Kościoła, tak wspaniałego i rozmiłowanego w Bogu Pasterza - krzewiciela świętej wiary. W imieniu wszystkich parafian, pragnę przywitać Księdza Biskupa - jak najgoręcej w progach naszej starej zabytkowej świątyni, i na cały trud wizytacji kanonicznej życzymy: „Szczęść Boże”.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

DSC01725

W dniu 1 - lipca 2012 roku cała parafia licznie zgromadzona na Mszy Świętej o godz. 7:00 rano bardzo serdecznie i ciepło przywitąła nowego ksciędza proboszcza Wiesława Ryżka. O witaj księże proboszczu.  Pieśń nasza niechaj ci śpiewa, Żeś nam od Boga przysłany, Radość niech wszędzie rozbrzmiewa. My już na Ciebie czekamy, Serce każdemu dziś bije Księdza proboszcza witamy Niech jak najdłużej nam żyje. Bo tyś, z Jezusem związany Gorącą szczerą miłością  I jesteś przez nas witany Z wielką i szczerą radością.

Powitanie przez dorosłych:

W dniu dzisiejszym, jako przedstawiciele naszej wspólnoty parafialnej pragniemy Ciebie serdecznie powitać i życzyć Tobie naszemu nowemu Proboszczowi błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego oraz opieki naszych patronów Świętych Apostołów Piotra i Pawła na każdy dzień Twojej posługi. Życzymy Ci Księże Proboszczu, wytrwałości i odwagi w realizowaniu wyznaczonych celów. Niech nie zabraknie ludzkiej życzliwości i solidarnego wsparcia we wszystkich troskach poczynaniach dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Pojawiające się przeszkody niech będą pokonywane łagodnością Twego serca i naszą pomocą. Powierzamy Ci naszą parafię i świątynię. Czuj się w niej gospodarzem mając na uwadze, że najpiękniejszym darem jest winnica życia, w której możemy pracować na co dzień służąc Bogu i ludziom. To nasze powitanie zakończmy pięknymi słowami bł. Jana Pała II:

„Niech nasza droga będzie wspólna,
niech nasza modlitwa będzie pokorna,
niech nasza miłość będzie potężna.
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
co się tej nadziei będzie sprzeciwiać”.Szczęść Boże!
Niech błogosławi Twej pracy Bóg

Powitanie przez dzieci:

Choć Tyś nam obcy Proboszczu drogi Z ufnością Ciebie wiedziem w te prastare progi Z radością Ciebie witamy szczerze, Bo Ty nas będziesz umacniał w wierze. Więc wejdź Pasterzu w owczarni Próg, Niech Cię swą łaską wspomaga Bóg. Otworem stoją wrota Kościoła, Otworem serca, a głos nasz woła, Księże Proboszczu zapuść w nie oko, I patrz uważnie, patrz w nie głęboko, Jest w nich cierń grzechu, kąkol i głóg, Racz leczyć serca Twych nowych sług. Choć Tyś nam obcy Proboszczu miły, Serca do Ciebie już przemówiły, I Ty w swym sercu roznieć ognisko, Przytul nas, garnij, blisko ach blisko. Ucz nas, umacniaj, chroń, broń od trwóg.

Powitanie wyrażone słowami piosenki przez Koło Gospodyń Wiejskich:

W tej naszej parafii góry i doliny Wianuszek uwiły Kobiety, dziewczyny. Z zielonych gałązek pięknie ozdobiły Byśmy uroczyście Księdza wprowadziły. Nowego proboszcza dzisiaj wprowadzamy I w naszej parafii Serdecznie witamy. O zdrowie i radość Maryję prosimy Byś się tu czuł dobrze Jak w kręgu rodziny.

Za dobro co zrobisz niech Bóg wynagrodzi A życzliwość ludzka Wokół ciebie chodzi. Na posługę wśród nas składamy życzenia Niech będą spełnione Parafii pragnienia. Niech zgoda i dobroć wokół Ciebie gości, I nigdy nie braknie Wzajemnej miłości. Bożą tylko naukę do ludzi wciąż głosił Wszystkie nasze serca Do Boga podnosił. Witają dorośli młodzież oraz dzieci Niech Ci w tej Parafii Zawsze słońce świeci. Nasze powitanie składam w piosence A całą parafię Dajemy w Twe ręce.

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s
Ks. Edward Leśniak - urodził się 03.02.1972 roku w Makowie Podhalańskim. Po ukończeniu Technikum Elektrycznego przy Zespole szkól Mechaniczno - Elektrycznych w Żywcu, rozpoczął pracę zawodową. Po sześciu latach doszło do głosu powołanie kapłańskie i zakonne. W 1998 roku wstąpił do Zakonu Ojców Pijarów i rozpoczął nowicjat w Rzeszowie. 12.09.1999 roku złożył pierwsze śluby zakonne na ręce o. prowincjała Tadeusza Suślika. Rozpoczął studia i przygotowanie do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym Ojców Pijarów w Krakowie. W 2003 roku został wysłany na praktykę duszpasterską do parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze. Tam pracował jako katecheta w Liceum Ogólnokształcącym im C. K. Norwida w Jeleniej Górze. Pomagał w duszpasterstwie dzieci i młodzieży. W 2004 roku powrócił do Krakowa, aby ukończyć studia. 19.03.2005 roku złożył śluby wieczyste na o. prowincjała Józefa Tarnawskiego w Krakowie. 21.05.2005 przyjął świecenia diakonatu z rąk ks. bp. Józefa Guzdka w Krakowie. W 2006 ukończył studia teologiczne w Krakowie. 20.05.2006 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Bp. Tadeusza Pikusa w Warszawie. Po świeceniach został skierowany do pracy we wspólnocie zakonnej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze. Pełnił obowiązki katechety w II LO w Jeleniej Górze, pracował z dziećmi i młodzieżą trudną i zagrożoną w Ośrodku Socjoterapii w Jeleniej Górze. W parafii przygotowywał dzieci do pierwszej komunii świętej, młodzież do sakramentu bierzmowania, sprawował opiekę nad Służbą Liturgiczną. Był redaktorem naczelnym gazetki parafialnej „Słowo od Jana Chrzciciela”. Zorganizował pięć pielgrzymek do sanktuariów; Częstochowa - Gidle - Piekary Śląskie - Góra Świętej Anny; Kraków - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska; Ludźmierz - Zakopane; Wambierzyce - Bardo Śląskie, Licheń, Kalisz - Trzebnica.

 • IMG_5557
 • IMG_5558
 • IMG_5565
 • IMG_5566
 • IMG_5573
 • IMG_5583
 • IMG_5592
 • IMG_5598
 • IMG_5603
 • IMG_5610
 • IMG_5614
 • IMG_5658
 • IMG_5679
 • IMG_5685
 • IMG_5719
 • IMG_5749
 • IMG_5752
 • IMG_5753
 • IMG_5787
 • IMG_5789
 • IMG_5791
 • IMG_5812

Obecnie od września 2009 roku pracuje w parafii Najświętszego Imienia Maryi w Krakowie. Jest katechetą w szkole podstawowej i w przedszkolach. Prowadzi grupy w parafii dla dzieci i młodzieży.

Dla niewidomych

0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

Ksiądz Grzegorz Stachowski - Data urodzenia 9 maja 1970 roku w Makowie Podhalańskim
edukacja: Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lachowicach (1977 - 1985)
Liceum Zawodowe w Suchej Beskidzkiej (1985 - 1989)
Wyższe Seminarium Duchowne w Krakowie (1989 - 1995)
Święcenia kapłańskie z rąk ks. Kardynała Franciszka Macharskiego: Kraków - Wawel 10 czerwca 1995 roku

Parafie:
1995 - 1998 wikariusz w Parafii św. Wojciecha i Jerzego w Zatorze
1998 - 2002 wikariusz w Parafii św. Kazimierza w Rybnej
7 grudnia 2002 - 21 stycznia 2007 wikariusz w Parafii św. Judy Tadeusza w Krakowie Czyżynach
0d stycznia 2007 -  wikariusz w Parafii Przemienienia Pańskiego w Makowie Podhalańskim

Dla niewidomych

Początek strony