1970590 685490024822801 1468318809 n

„…Ekstremalna Droga Krzyżowa to prawdziwe ćwiczenie duchowe, po którym człowiek może zostać rzeczywiście przemieniony…”

Kiedy: 18 marca 2016
Początek: Lachowice - kościół pw. Św. App. Piotra i Pawła
Msza Święta: godz. 20:00
Wymarsz na EDK ok. godz. 21:00
Odległość do pokonania: 32 km
Podejścia: ok 750m
Koniec: Kalwaria Zebrzydowska
Organizator: Grzegorz Krawczyk tel. 608 410 733

Stacje, modlitwy, rozważania, długa droga do przejścia, ból, pot - to kilka elementów które towarzyszą pielgrzymom, podążającym nocą ekstremalną drogą krzyżową. Właśnie wtedy, gdy od wyczerpania i zmęczenia nie można uciec, gdy chcąc iść dalej, trzeba się zmierzyć z własnymi słabościami. Gdy nie ma się już sił i chęci, wtedy można odkryć, że poza wiarą nie ma innego powodu żeby zdecydować się zmierzyć z tym wyzwaniem.

Zmagania pokazują prawdę o własnych ograniczeniach, ale także mogą pomóc otworzyć się na modlitwę.

Jak i w poprzednim roku z Lachowic rusza Ekstremalna Droga Krzyżowa. W poprzedniej "edycji" brało udział ponad 270 osób. Czy w tym roku więcej osób podejmie tę próbę pokonania słabości, oddania się modlitwie?

Ważne: Wymagana jest wytrwałość i dobra kondycja fizyczna oraz odpowiednie ubranie (buty)!!! Idziemy niezależnie od pogody.

• Każdy uczestnik EDK najlepiej by zabrał ze sobą latarkę ręczną lub czołową.
• Każda osoba uczestniczy w EDK na własną odpowiedzialność, co zadeklaruje podpisując odpowiednie oświadczenie w dniu 18 marca.
• W czasie EDK będzie można skorzystać z sakramentu pokuty w drodze.
• W czasie trasy obowiązuje reguła milczenia poza stacjami Drogi Krzyżowej.
• Każda grupa, osoba powinna przygotować na drogę krzyż drewniany (minimalne wymiary: 1,2 m na 0,5 m).
• W Drodze Krzyżowej mogą wziąć udział osoby dorosłe, zarówno mężczyźni jak i kobiety oraz młodzież (za zgodą rodziców).

Postaramy się załatwić transport powrotny dla zainteresowanych uczestników. Do tego wymagane będzie wcześniejsze zapisanie się na listę uczestników, a także dokonanie wpłaty 18 zł. od osoby, (pokryje to również koszty organizacyjne, a także ciepły napój na trasie EDK).

Wszystkie zainteresowane osoby proszę są o kontakt z Grzegorzem Krawczykiem tel. 608 410 733, celem zapisania się na udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej do 15 marca 2016.

Jak i w poprzednim roku będziemy się starali aby podnieść bezpieczeństwo uczestników poprzez pomoc Policji oraz jednostek OSP z naszego regionu i Pogotowia Ratunkowego.Zadanie jest jasne: do przejścia ponad 32 km, w nocy, w milczeniu, zdani na własne siły.

W głowie rodzą się pytania:
• Czy to na pewno dla mnie?
• Czy dam radę?
• Właściwie, po co tak iść całą noc? I to jeszcze w piątek, po całym tygodniu pracy, nauki…
• Czy to nie jest jakieś szaleństwo?
Przecież można też „zwyczajnie” w kościele...Wyzwanie jest rzucone – podjąć, czy nie? Każdy decyduje sam!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!