Lachowice

Trasa usytuowana jest w małej miejscowości Lachowice nieopodal Suchej Beskidzkiej. Większość kolarzy dobrze zna tę trasę z wcześniej rozgrywanych kilku edycji wyścigu rowerowego. Runda jest bardzo widowiskowa, a publiczność tworzy niepowtarzalną atmosferę. Cała trasa przebiega po asfaltowej drodze.

Godzina 13.45 - Uroczyste otwarcie X - Jubileuszowego Powiatowego Rajdu Rowerowego.
Godzina 14.00 - Start - Droga Powiatowa / obok Gimnazjum w Lachowicach /.

Program rajdu obejmuje następujące konkurencje:

• I - Wyścig rowerowy dla rocznika: 1991 - starsi - 10 km - 30 min.
  • II - Wyścig rowerowy dla rocznika: 1992 - 1993 - 10 km - 30 min.
  • III - Wyścig rowerowy dla rocznika: 1994 - 1995 - 5 km - 15 min.
  • IV - Wyścig rowerowy dla rocznika: 1996 - 1997 - 1998 - 5 km - 15 min.

Wyścig rowerowy / boisko sportowe: / Kat. 1-1999 / Kat. 2-2000 / Kat. 3-2001 / Kat. 4-2002 i młodsze / na czas /.
Od uczestników Rajdu Rowerowego Rowerów Górskich wymaga się:

• Posiadanie karty rowerowej,
  • Posiadanie kasku ochronnego,
  • Posiadanie dowodu tożsamości / legitymacji szkolnej /,
  • Praktycznej umiejętności bezpiecznej jazdy rowerem oraz sprawnego roweru,
  • Posiadanie pisemnej zgody rodziców lub ich obecność / dotyczy osób niepełnoletnich /,

Organizator ubezpiecza wszystkich uczestników wyścigu,

Profil trasy.

Do uczestnictwa w Rajdzie Rowerowym dopuszcza się wyłącznie tylko - amatorów,
Zgłoszenia przyjmowane będą przez komisję sędziowską 1 - godzinę przed Startem,

Godzina 16.45 - Zakończenie Rajdu Rowerowego.
Godzina 17.15 - Rozdanie: dyplomów, pucharów za rajd rowerowy i konkurs plastyczny.
Nagrody rzeczowe - drogą losowania wśród wszystkich uczestników rajdu rowerowego.

Godzina 18.00 - Jerzy Cnota - " Gąsior z filmu Janosika " - ze swoim śląskim kabaretem.
Godzina 19.00 - Występ Zespołu Muzycznego Scholii: „MISERICORDIAS” - z Chełmka.

logo

Godzina 20.00 - Biesiada taneczna przy dźwiękach orkiestry „PERFEKT” - ze Słowacji.

i to nie wszystko ....

Wielki Konkurs plastyczno - fotograficzno - historyczny !

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci i młodzież z naszej parafii do wzięcia udziału w konkursie - plastyczno - fotograficzno historycznym pt. "Przydrożne kapliczki w mojej parafii".

Cel:
Zagospodarowanie głównie czasu wolnego dla dzieci i młodzieży w czasie trwania wakacji, oraz wzbudzenie zainteresowania wśród dzieci i młodzieży przydrożnymi kapliczkami w parafii.

Temat:
Tematem pracy plastycznej, fotograficznej, historycznej jest: stworzenie wizerunku przydrożnych kapliczek w formie rysunku, malunku, fotografii, oraz stworzenie opisu historycznego dotyczącego danej kapliczki (dlaczego powstała, kto wybudował, zrobił, kto się nią opiekuje itd).

Regulamin Konkursu:
Prace będą oceniane w trzech kategoriach:
Kategoria I - Dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola.
Kategoria II - Młodzież z gimnazjum
Kategoria III - Pozostali uczestnicy

Przy ocenianiu pracy będzie brane pod uwagę: oryginalność pomysłu, precyzja wykonania pracy, oraz opis kapliczki i autora pracy.

kapliczkaRozmiar pracy:
A4/A3 - praca wykonana dowolną techniką: fotografia wywołana na papierze w formacie nie mniejszym niż 10x15 cm, artykuł historyczny najlepiej w postaci elektronicznej (CD/DVD,mail parafii) lub na papierze w formacie A4.
Prace należy dostarczyć do: 20 lipca 2009 roku tj. poniedziałek do zakrystii do kościelnego w tygodniu, lub w niedzielę po każdej Mszy Świętej.

Rozstrzygnięcie konkursu:
Odbędzie się: 25 - lipca 2009 roku tj. sobota, podczas obchodów biesiadowania parafialnego.

Regulamin konkursu:
Konkurs rozpoczyna się w dniu: 29 czerwca 2009 roku i trwa do 25 lipca 2009 roku. Zezwala się na stosowanie fotomontaży polegających na łączeniu elementów zdjęcia. pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia.
Zdjęcia należy dostarczyć wywołane na papierze w formacie 10x15 cm, zaś pracę plastyczne w formacie A4 lub A3.
Prace w postaci artykułu historycznego najlepiej w postaci elektronicznej (CD/DVD, mail) lub na papierze w formacie A4.
Prace zgłaszane na Konkurs nie mogą naruszać prawa, w tym w szczególności dóbr osobistych osób trzecich.
Uczestnikiem Konkursu może być każda osoba, która dostarczy pracę do w/w terminu.

Prace zostaną podzielone na 3 kategorie w których zostaną przydzielone nagrody:

1. Kategoria I - Dzieci ze szkoły podstawowej i przedszkola.
  2. Kategoria II - Młodzież z gimnazjum.
  3. Kategoria III - Pozostali uczestnicy.
Każde praca musi posiadać: a) Tytuł b) Opis pracy (imię, nazwisko, wiek).
Wybrane prace zostaną zaprezentowane na parafialnej biesiadzie oraz w serwisie: "Parafia-Lachowice.pl".
Organizatorzy nie zwracają dostarczonych prac.

Patronat Medialny:

• Radio Bielsko,
  • Kronika Beskidzka,
  • Kurier Stryszawski,
  • Serwis Zembrzyce.eu
Jak zwykle, wszystkich zapraszamy by skorzystali z wielu propozycji organizatorów „Dnia Lachowic 2009” - adresowanych zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych. Każdy będzie mógł też posilić się m.in. kiełbaską z grilla. Na całe rodziny czekają: 5 dużych dmuchanych atrakcji (zjeżdżalnie, zamki do skakania, suchy basen), przejażdżki quadami, oraz jazda konna i dorożką, pokazy latania sokołów, konkursy, gry oraz dobra zabawa - Serdecznie wszystkich zapraszamy.