samochod_woda_powodz_jup_550"...Apeluję o pomoc dla ofiar powodzi i proszę,
by otworzyć serca na potrzeby braci i sióstr,
którzy cierpią z jej powodu..."

Biskupi z całego kraju apelują do wiernych, by przyłączyli się do pomocy tym, którzy ucierpieli w wyniku powodzi, jaka w minionych dniach nawiedziła południowe tereny Polski. 12 lipca zostanie przeprowadzona w parafiach ogólnopolska akcja zbiórek do puszek. Ma to być szczególny dzień solidarności z dotkniętymi klęską.

"Na pomoc oczekują tysiące rodzin, które straciły dach nad głową, warsztaty pracy oraz dorobek całego swego życia. Ufam, że pozyskane środki pomogą w zaspokojeniu najpilniejszych potrzeb życiowych, a także w odbudowie domów, budynków gospodarczych i zakupu narzędzi pracy oraz sprzętu domowego" - pisze w specjalnym apelu ks. abp Józef Michalik, przewodniczący Episkopatu Polski. Prosi także o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

Zwłaszcza my mieszkańcy Lachowic, wiemy co to znaczy. Nasza parafia w obliczu klęski powodzi znalazła się w 2001 roku. Pamiętamy jak spotkaliśmy się wtedy z solidarnością, braterską pomocą nie tylko z terenu Polski, ale także z terenów innych państw. Sługa Boży Jan Paweł II wielokrotnie wzywał nas do miłosiernej pomocy bliźniemu w potrzebie. Pokażmy, że potrafimy nie tylko przyjąć pomoc od innych w ciężkiej dla nas sytuacji, ale także umiemy odpowiedzieć otwartym sercem na potrzeby innych.

W związku z zaistniałą sytuacją, odwołujemy się do Waszej wrażliwości drodzy Parafianie na potrzebę drugiego człowieka i prosimy Was, o złożenie w niedzielę 12 lipca br. ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych. Będzie to wyraz naszej solidarności z tymi wszystkimi, którzy utracili swój dobytek w wyniku powodzi, burz i nawałnic. Wiele rodzin w ciągu kilku chwil straciło dobytek wielu lat życia i pracy. Zachęcamy Was jednocześnie Bracia i Siostry do wzmożonej modlitwy w intencji ludzi, którym powódź zabrała wszystko, a może i postawiła pod znakiem zapytania sens ich życia. Wszystkich dotkniętych klęską żywiołową polećmy Bożej Opatrzności, by Bóg umocnił serca poszkodowanych i dobrą wolę przychodzących z pomocą.

Dla niewidomych