Muzyka organowa staje się językiem tam,
gdzie milknie słowo.

12 - lipca przed Mszą Świętą wieczorną o godzinie: 17.00 - w naszym kościele, odbył się koncert organowy pod tytułem: "Ave Maria" - w wykonaniu: Elżbieta Włosek - Żurawiecka - organy, Maria Zientek - sopran. Koncert odbył się w ramach  Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej 2009. Duet: Marii Zientek i Elżbiety Włosek ugruntował się w roku 1995. Motywem powstania oraz myślą przewodnią Duetu jest odnalezienie i zaprezentowanie jak największej ilości znanych i mniej znanych utworów z literatury wokalnej i organowej na tematy Maryjne i sakralne. W swoim repertuarze posiadają około 10 wersji ”Ave Maria” oraz inne utwory o charakterze sakralnym od baroku do współczesności. Repertuar organowy obejmuje utwory na temat „Magnificat” z różnych kręgów muzyki barokowej jak i muzykę romantyczną po muzykę przełomu wieku XIX i XX. Do swojego repertuaru koncertowego chętnie wprowadzają ulubione przez publiczność utwory.

Przed koncertem proboszcz parafii ksiądz Władysław Wąsik w krótkich słowach wprowadzenia przywitał wszystkich zebranych. Cały koncert trwał godzinę i był niezwykłym przeżyciem artystycznym dla parafian i przyjezdnych gości z innych parafii, którzy dość licznie przybyli do Kościoła. Nikt na pewno nie żałuje tego czasu spędzonego w świecie inspirującej muzyki i pięknego słowa. Miejmy nadzieję, że koncerty tej rangi artystów, wciąż będą organizowane. Koncerty w ramach Beskidzkiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej są dla wszystkich, nie ma ograniczeń wiekowych. Mógł przyjść posłuchać ich każdy. Ich poziom jest naprawdę bardzo wysoki, a zaproszeni artyści niejednokrotnie występowali już na scenach międzynarodowych.

Na zakończenie Ksiądz Proboszcz Władysław Wąsik, podziękował wspaniałym wykonawcom wielkiej klasy artystom, za tak piekny koncert organowy i wokalny. Korzystając z okazji, że swoją obecnością zaszczycił ten koncert Pan Jacek Zając Wójt Gminy Stryszawa wraz ze swoją małżonką, oraz Panią Danutą Dużyńską Sekretarzem Urzedu Gminy, podziekował Panu Wójtowi za  nieustanną troskę o nasz kościół, oraz za otrzymywaną pomoc materialną na potrzeby naszego  kościoła.

Dla niewidomych