Od środy w naszej miejscowości i okolicy pada intensywnie śnieg. Ilość śniegu która spadła, w dodatku bardzo mokrego, opadająca na drzewa pełne jeszcze liści spowodowała łamanie się gałęzi a nawet całych drzew. To zaś spowodowało bardzo rozległą awarię energetyczną. Cała miejscowość i okolice od Lachowic prawie do Żywca, pozbawione były energii elektrycznej od środy do dzisiaj do około godz. 14.00

We środę w nocy do dnia wczorajszego nie działała telefonia komórkowa. Awaria przekaźnika została usunięta w dniu wczorajszym. Ze względu na brak zasilania i trudne warunki drogowe zostały odwołane lekcje w szkołach do końca tego tygodnia na terenie całej gminy Stryszawa.

Opady śniegu w październiku są zjawiskiem niezbyt częstym, ale nie niezwykłym. Strażacy z naszej Parafii odebrali kilkanaście zgłoszeń o  powalonych drzewach w Lachowicach, również i przy naszym kościele, gdzie cały dzień pracowały dwie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Lachowic i Kurowa. Za okazaną pomoc składamy Strażakom serdeczne Bóg zapłać. W wyniku intensywnych opadów śniegu, pokrywa śnieżna w wielu miejscach Lachowic przekroczyła 0,5m. Dodatkowo wiał silny wiatr.

Dla niewidomych