DSC03879Lachowice, dnia: 28 - kwietnia 2013 roku

W tym jakże szczególnym miesiącu,
biegnijmy do przydrożnych kapliczek,
klęknijmy w domu przed Jej Wizerunkiem,
pójdźmy wreszcie na nabożeństwo,
aby wyśpiewać Jej Litanie.
bł. Jan Paweł II

Dziś piąta niedziela Wielkanocy.
Jutro przypada święto Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy. Jutro też rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława.

We środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej.
Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 - wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali tak ukochane przez starszych i młodszych majowe nabożeństwo. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel. W czasie nabożeństw majowych będziemy się modlić szczególnie za Ojca Świętego Franciszka, i Kościół w Polsce, o pokój na świecie, za rodziny o powołania kapłańskie i o dobre urodzaje. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych. We wtorek - wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy.
Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmujemy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną. Nie opuszczajmy żadnej okazji, aby prosić tego Patrona o wrażliwość sumień i ład moralny w naszym życiu rodzinnym i społecznym.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Serdecznie zapraszamy na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele o godzinie 18:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godziny 17:00.

W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę. W tym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bliskich, którzy z różnych przyczyn musieli wyjechać, prośmy też w intencji duszpasterzy i sióstr zakonnych, którzy pracują wśród Polonii. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 4 maja, w liturgii wspominamy Świętego Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników.
Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie w naszej parafii.

Rodzinom od Numeru: 121 - 130 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła.

Dziękujemy również za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 131 - 140. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Doroty Frydel i Pani Stanisławy Marcak.

Za dary żywnościowe złożone do kosza w kościele w Tygodniu Miłosierdzia, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zgodnie z wieloletnią tradycją w Bazylice Mariackiej w Krakowie będzie odprawiona Msza Święta w intencji tegorocznych maturzystów. Na Mszę Świętą celebrowaną przez ks. kard. Franciszka Macharskiego zapraszamy w niedzielę 5. maja 2013 roku o godz. 18:30. Kazanie wygłosi ks. dr Krzysztof Wilk - dyrektor Wydziału Katechetycznego.

Bardzo serdecznie prosimy wszystkich parafian o segregowanie śmieci na Cmentarzu Parafialnym.
Trawę, liście, zeschłe kwiaty, wieńce naturalne i ziemię, prosimy umieszczać w boksie z napisem odpady biodegradacyjne. Natomiast szkło, prosimy umieszczać w boksie z napisem szkło. Plastikowe puste donice oraz inne przedmioty z plastiku umieszczamy w kontenerze metalowym z napisem plastik. Prosimy o zrozumienie oraz o segregowanie odpadów z cmentarza (osobno plastik, szkło i odpady organiczne.) Dziękujemy.

W czwartek o godzinie 17:00 - w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różąńcowego Dzieci.