06210Lachowice, dnia: 12 - maja 2013 roku.

„…Pamiętajcie kochane dzieci,
Pan Jezus Was kocha…”.
Bł. Jan Paweł II

Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

W naszej Wspólnocie Parafialnej przeżywamy dziś radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy drugiej. Módlmy się za te dzieci i za ich rodziców, aby przez całe życie wytrwały w wierności Chrystusowi i były Apostołami Eucharystii.

Jutro wspominamy Najświętszą Marię Pannę z Fatimy.
Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy jutro na pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 - Nieszporami Maryjnymi po nich Msza Święta, modlitwy fatimskie, różaniec pokutny i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Uroczystościom przewodniczyć będzie ksiądz Jacek Jezierski Pallotyn. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci. Po procesji odśpiewamy Apel Jasnogórski i nastąpi Uroczyste Błogosławieństwo. Na procesję prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone przed kapaniem. Przed kościołem można kupić świece z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej  z osłonkami przed wiatrem i kapaniem. Cena 2 zł. Intencje na tę Mszę świętą prosimy wrzucać do puszki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej lub składać  w zakrystii. Składka na Mszy Świętej tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła i kaplicy.

We wtorek, 14 maja, w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła.
W czwartek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.
W przyszłą niedzielę, 12 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Do tej uroczystości przygotowujemy się poprzez specjalną nowennę.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W przyszłą niedzielę 19 - maja na Mszy świętej o godzinie 10:15 dzieci z klasy trzeciej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. W piątek o godzinie 16:30 - odbędzie się w kościele przygotowanie liturgiczne dla tych dzieci.

Rodzinom od Numeru: 141 - 160 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 161 - 170.
W przyszłą niedzielę różaniec kościele odmówią Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Informacja Sołtysa. Podatek rolny i od nieruchomości oraz opłatę za wywóz śmieci można wpłacać u Sołtysa w dniu: 15 maja 2013 roku ( tj. środa ) w godz. od 13:00 do 16:00.

W przyszłą niedzielę w kościele na Jasnej Górce o godzinie: 14:00 - zostanie odprawiona Msza święta  w intencji o opiekę Matki Najświętszej nad całą naszą parafią.