12Z039Lachowice, dnia: 2 - czerwca 2013 roku

Nie ustawajcie w modlitwie!
Trzeba się zawsze modlić,
a nigdy nie ustawać,
powiedział Pan Jezus.
Nie samym chlebem żyje człowiek
i nie samą doczesnością.
bł. - Jan Paweł II

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W ramach Roku Wiary wszystkie parafie na całym świecie zostały zaproszone do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w jedności z papieżem Franciszkiem i wszystkimi biskupami. Z tej racji nasza Parafia będzie mogła zjednoczyć się w tym samym momencie czyli 2 czerwca o godz.: 17:00 wraz z Biskupami i z Następcą Św. Piotra oraz wiernymi na całym świecie, na adoracji wokół Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy dzisiaj do wspólnej modlitwy!

Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godzinie 18:00 gromadzimy się w naszym kościele na Eucharystii, a po niej celebrujemy czerwcowe nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i podążamy w procesji za Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam wszystkich Parafian do udziału w tej naszej wspólnotowej modlitwie!

W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele o godzinie 17:00.

W czwartek, 6 czerwca, zakończenie oktawy uroczystości Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci.W tym dniu przypada też rocznica uroczystej beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego Błogosławionego ostatnich czasów będziemy prosić o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

Zaś w pierwszy piątek miesiąca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcam do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni.

Pragniemy gorąco podziękować za udział w procesji eucharystycznej w Boże Ciało, zwłaszcza tym, którzy budowali i dekorowali cztery ołtarze. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomogli w organizowaniu procesji: księdzu kanonikowi, ministrantom, asyście, druhom Ochotniczej Straży Pożarnej, niosącym baldachim, niosącym chorągwie, feretrony i inne oznaki naszej wiary, rodzicom dzieci sypiącym kwiaty, rodzicom chłopców z dzwoneczkami oraz dzieciom pierwszokomunijnym, panu kościelnemu, panu organiście. Wiara jest do pewnego stopnia sprawą osobistą, gdyż to my podejmujemy decyzję, czy opowiadamy się za Bogiem. Mamy jednakże obowiązek wyznawania jej publicznie i mężnego bronienia. Chrystus Pan wzywa do przyznania się do Niego wobec ludzi. Pamiętajmy, że świat potrzebuje dziś bardziej świadków niż nauczycieli. Słowa wprawdzie uczą, ale przykłady pociągają. Może innym potrzebne jest właśnie nasze świadectwo. Nie zapominajmy, że jako chrześcijanie mamy być solą tej ziemi w pielgrzymce wiary.

W tym tygodniu patronują nam:
W Poniedziałek – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze.
W środę – Święty Bonifacy biskup i męczennik.

W dniu dzisiejszym nasza parafianka siostra zakonna Alina Dyduch, obchodzi jubileusz 25 - lecia profesji zakonnej. polecamy Ją modlitwie wszystkich parafian.

Rodzinom od Numeru: 181 - 200 składamy serdeczny Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 201 - 210. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Pająk i Pani Barbary Wątroba.

W piątek o godzinie 17:00 - w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Dziś w całej Archidiecezji po każdej Mszy Świętej, zbiórka do puszek na potrzeby Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowskich Łagiewnikach.

W przyszłą niedzielę  9 – czerwca w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach V Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.