okladka588Lachowice, dnia: 7. lipca 2013 roku

" Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to,
czym dzieli się z innymi. "
bł. Jan Paweł II

Dziś pierwsza lipcowa niedziela.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Wszystkim udającym się na odpoczynek życzymy dobrej pogody, miłych spotkań, okazji do uśmiechu, bezpiecznych powrotów oraz odkrywania Boga w pięknie otaczającej przyrody i w każdym napotkanym człowieku.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek – Święty Jan z Dukli.
W czwartek, Święty Benedykt.
W piątek – Święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu.
W sobotę –  Święty Andrzej Świerad.

W sobotę 13-go lipca o godzinie 18:00 na pamiątkę objawień w Fatimie, serdecznie zapraszamy na trzecie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Intencje na kartkach na tę Mszę świętą prosimy wrzucać do puszki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej lub składać w zakrystii. Zapraszamy wszystkich parafian i czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i kolorowymi lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

Rodzinom od Numeru: 241 – 250 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 251 – 260.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Ireny Rawickiej i Pani Ireny Skubel.

W imieniu rodziny z naszej parafii, która straciła swój dom podczas pożaru, składamy serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę do puszek w kwocie 6.726 zł. a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację i przeprowadzenie kwesty na rzecz pogorzelców. Za ofiarność i wrażliwość serca, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Informujemy, wszystkich parafian, że od 15 lipca do 10 października b.r. na terenie kościoła i przylegającego do niego cmentarza, będą prowadzone niezwłoczne prace polegające na zabezpieczeniu, rekonstrukcji i konserwacji starodrzewu wokół naszego zabytkowego kościoła. Niektóre uschłe, martwe drzewa wymagają pilnej wycinki, gdyż stanowią zagrożenie dla kościoła, cmentarza i wiernych parafian a także turystów. Prace będą obejmować: wycinkę, pielęgnację a także nasadzenia nowych drzew, według opracowanego projektu autorstwa Rzeczoznawcy Pana Ryszarda Góralczyka. Parafia otrzymała nakaz podjęcia tych prac konserwatorskich od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie i dysponuje właściwym pozwoleniem na ich wykonanie. Wykonawcą i kierownikiem prac będzie: Zakład Urządzenia i Utrzymania Zieleni z Pszczyny, który posiada stosowne uprawnienia od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Krakowie do wykonywania w/w prac przy obiektach zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: ś. p. † Kornelia Soldas. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.