im_1_238Lachowice, dnia: 14. lipca 2013 roku

Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba,
zieleń lasów i pól, srebro jezior i rzek.
Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku.
A wszystko to świadczy o miłości Stwórcy,
o ożywczej mocy Jego Ducha i o odkupieniu,
którego Syn dokonał dla człowieka i dla świata.
bł. Jan Paweł II.

Dziś kolejna lipcowa niedziela.
Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel - Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek - Święty Bonawentura.
We wtorek - Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel.
W sobotę  - Błogosławiony Czesław.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Rodzinom od Numeru: 251 - 260 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 261 - 280. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże:  Pani Zofii Gałuszka i Pani Joanny Leśniak.

W ubiegłym tygodniu Pracownicy Naukowi Historii i Sztuki Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie dokonali inwentaryzacji i spisu wszystkich dzieł sztuki i starych przedmiotów w naszym kościele. Wszystkie zabytkowe przedmioty zostały opisane, sfotografowane i skatalogowane, co jest też dodatkowym zabezpieczeniem przed ich kradzieżą.

Wykorzystajmy wakacyjny odpoczynek na ciekawą lekturę czasopism katolickich. Na nowy tydzień pracy, codziennych zajęć, dzieciom, młodzieży na czas wakacji, wszystkim przebywającym na urlopach życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej.