im_1_238Lachowice, dnia: 11. sierpnia 2013 roku

Chociaż nie jestem wśród was na codzień,
jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę.
Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was.
Właśnie dlatego,
że od was zależy jutrzejszy dzień.
bł. Jan Paweł II.

Msze Święte dzisiaj jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 - Nabożeństwo wypominkowe.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Klary, dziewicy.

We wtorek - przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.
W Kalwarii Zebrzydowskiej główne uroczystości odpustowe.
Program odpustu wywieszony jest w gablocie.

We wtorek 13-go sierpnia o godzinie 18:00 na pamiątkę objawień w Fatimie, serdecznie zapraszamy na czwarte w tym roku Nabożeństwo Fatimskie z procesją wokół kościoła. Intencje na kartkach na tę Mszę świętą prosimy wrzucać do puszki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej lub składać w zakrystii. Zapraszamy wszystkich parafian i gości, czcicieli Matki Bożej Fatimskiej z różańcami i z lampionami dobrze zabezpieczonymi przed kapaniem.

W środę - przypada wspomnienie Świętego Maksymiliana Marii Kolbego. W archidiecezji krakowskiej św. Maksymilian jest także czczony jako patron Służby Liturgicznej.

W czwartek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte będą jak w niedzielę w miesiącach wakacyjnych. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. W tym dniu do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione po każdej Mszy Świętej.

W piątek - przypada wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla.
W sobotę - przypada święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa.

Przez ostatnie dni myśli i serca nas, Polaków, podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, sprawy naszych rodzin i osobiste. Dziękujemy za tyle dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

Rodzinom od Numeru: 301 - 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 311 - 320. W przyszłą niedziele różaniec kościele odmówią Róże: Pana Józefa Żywczaka i Pana Kazimierza Sobańskiego.

Decyzją Zarządu Parafialnego Zespołu Caritas drzewo, które zostało ścięte przy kościele, zostanie nieodpłatnie przekazane najbardziej potrzebującym rodzinom, będącym w trudnej sytuacji finansowej w naszej parafii.