mcLachowice, dnia: 18. sierpnia 2013

Tu, na Jasnej Górze, gdzie mieszka Królowa Polski,
w jakiś sposób zawsze byliśmy wolni.
O Jasną Górę też opierała się nadzieja narodu oraz wytrwałe
dążenie do odzyskania niepodległości,
wyrażane w tych słowach: „Przed Twe ołtarze zanosim błaganie,
Ojczyznę wolną racz nam wrócić, Panie!”.
bł. Jan Paweł II

Msze Święte dziś jak w miesiącach wakacyjnych.
O godz. 17:30 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.
W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie bł. Sancji Szymkowiak, dziewicy.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Jutro – Święty Jan Eudes, prezbiter.
We wtorek – Święty Bernard.
W środę – Święty Pius X.
W czwartek – Najświętsza Maria Panna Królowa.
W piątek – Święta Róża z Limy.
W sobotę – Święty Bartłomiej, Apostoł.

Rodzinom od Numeru: 311 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 321 – 330.

W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

W sobotę 31 sierpnia br. odbędzie się XLI Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. O godz. 10:30 odprawiona będzie Msza Święta pod przewodnictwem ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Bliższe informacje oraz zapisy na pielgrzymkę do 25 sierpnia w zakrystii. Szczególnie zapraszamy do udziału w tej pielgrzymce: ministrantów, lektorów, schole oraz grupę apostolską.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: Bogdan Pająk. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.