KND 010 wersja 1cLachowice, dnia: 27. października 2013 roku

Wśród starych drzew Lachowickiego kościoła,
Gdzie być może w skrzypiących drewnianych drzwiach
Omszałym gontowym dachu czy chłodnym wnętrzu świątyni
Usłyszeć można tchnienie dawnych wieków.

Dzisiejsza, ostatnia niedziela października, w kalendarzu liturgicznym rokrocznie obchodzona jest jako rocznica poświęcenia własnego, parafialnego kościoła, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu. Dzisiaj dziękujemy za nasz parafialny wieczernik, w którym gromadzimy się na modlitwie, na liturgii, w którym sprawujemy Najświętszą Ofiarę i inne sakramenty. Tutaj umacniamy naszą wspólnotę z Bogiem i braćmi. Ale z tym dzisiejszym dziękczynieniem wiąże się też zobowiązanie, abyśmy jako wspólnota odpowiednio dbali o to miejsce szczególnej obecności Boga. Musimy zadbać o to, aby nasz parafialny kościół ciągle piękniał.

W piątek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte będą o godzinie 7:00 – 9:00 w kaplicy – 10:15 – 14:00. Po Mszy Świętej o godzinie 14:00 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę, 2 listopada, przypada wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. Msze święte będą o godzinie  7:00 – 10:15 – 16:00 w Kaplicy i ostatnia Msza święta o godzinie 17:00. Po Mszy świętej o godzinie 10:15 – Procesja na cmentarz i modlitwy za naszych zmarłych.

Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej przed Wszystkimi Świętymi i pierwszym piątkiem miesiąca w czwartek od godz. 15:00. Wizyta chorych z racji pierwszego piątku miesiąca będzie wyjątkowo w sobotę 9. listopada. Kancelaria parafialna w poniedziałek, wtorek i środę czynna będzie od godz. 16:00

Dziękujemy za porządkowanie spraw cmentarnych w kancelarii parafialnej. Chcielibyśmy aby,  prolongaty dzierżawy grobów zostały uregulowane do listopada przyszłego roku. Obserwujemy, że wiele grobów jest opuszczonych i nie wiemy czy te miejsca są wolne a każdy widzi, że na naszym cmentarzu jest coraz trudniej znaleźć miejsce do pochówku. Rozpoczęliśmy w zeszłym roku starania o rozbudowę cmentarza, ale dobrze wszystkim wiadomo że te procedury wymagają sporo czasu, chodzi o uzyskanie wszystkich wymaganych pozwoleń, projektów, wykupu gruntów i samego wykonania.

W zakrystii można zapisywać się są na wyjazd autokarem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach,  na wieczystą Adorację Najświętszego Sakramentu w dniu: 12 listopada 2013 wyjazd o godz. 19:30 powrót następnego dnia ok. godz. 7:30.  Koszt 25 zł.

Rodzinom od Nr. 21 – 30 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu w czwartek rodziny od Nr. 31 – 50.
W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Bałazy.

Za ofiary złożone w ubiegła niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Państwu Miśkowiec składamy serdeczne Bóg zapłać, za ofiarowanie do naszej świątyni kwiatów.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do Pana: † Adam Zając. Módlmy się w jego intencji:  Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.