7078.3Ogłoszenia Parafialne
17 listopada 2013

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
Musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
Wiesz, że ono musi tu gdzieś być,
Gdzie jesteś, źródło?...
Gdzie jesteś, źródło?! Cisza..."
Bł. Jan Paweł II

Zmierzamy do końca roku liturgicznego. Oczekiwanie na powtórne przyjście Chrystusa w chwale nie powinno napełniać nas lękiem, ale budzić w nas nadzieję, bo jest zapowiedzią pełni wiecznego życia z Bogiem.

W tym tygodniu przypada:
Jutro - bł. Karoliny Kózkówny.
We wtorek - bł. Salomei, zakonnicy.
W środę - św. Rafała Kalinowskiego.
W czwartek - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
W piątek - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy.
W sobotę - św. Klemensa I, papieża i męczennika.

Przyszła niedziela, 24 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem kończąca jednocześnie Rok Wiary.

Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim uczestnikom z naszej parafii za tak liczny udział w nocnej Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Łagiewnikach. Dziękujemy Panu Bogu za tę łaskę adoracji, że w tym miejscu było nam dane adorować. Mamy świadomość, że realizujemy testament naszego ukochanego Jana Pawła II, który odszedł do Domu Ojca w Święto Miłosierdzia, kiedy została otwarta Kaplica Wieczystej Adoracji. Bóg zapłać!

Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu.

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, Episkopat Polski prosi o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu na Filipinach. Skutki tragedii są ogromne, prawie 10 milionów mieszkańców wymaga natychmiastowej pomocy, a wielu z nich elementarnych środków, niezbędnych do przeżycia. Przewodniczący Episkopatu Polski, gorąco zachęca, aby dzisiejsza niedziela stała się dniem ogólnopolskiej modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. A konkretne wsparcie postarajmy się wyrazić poprzez zbiórkę do puszek po każdej Mszy świętej w naszych świątyniach w przyszła niedzielę w całej Polsce. Zebrane środki zostaną przekazane na konto Caritas Polska.

Rodzinom od numeru: 61 – 70 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 70 – 80.
W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.