BC 014a 48cf80cf9b91fLachowice, dnia: 26. stycznia 2014 roku

Wejrzyj, łaskawa Pani, na ten lud,
który od wieków pozostawał wierny Tobie
i Synowi Twemu.
Wejrzyj na ten naród,
który zawsze pokładał nadzieję w Twojej
matczynej miłości.
Bł. Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedziele.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu szczególnie czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

W przyszłą niedzielę, 2 lutego, będziemy obchodzili Święto Ofiarowania Pańskiego.
W naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na uroczystą liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. W święto Ofiarowania Pańskiego na Msze Świętą o godz. 10:15 – prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.

Z inicjatywy Błogosławionego Jana Pawła II święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Tego dnia będziemy prosić o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Tego dnia składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na borykające się z trudnościami klasztory i domy zakonne.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
W poniedziałek – bł. Jerzy Matulewicz.
We wtorek – Święty Tomasz z Akwinu.
W piątek – Święty Jan Bosko.

Dobiegła końca Kolędowa Wizyta Duszpasterska Rodzin w naszej Parafii.
W imieniu swoim, Księdza kanonika, Pana organisty i Pana kościelnego oraz ministrantów wszystkim rodzinom
za serdeczne przyjęcie i gościnną atmosferę, dobre słowo, składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za życzliwość wszystkim, którzy nas przyjmowali. Za wszystkie cenne uwagi dotyczące spraw parafialnych, duszpasterskich i gospodarczych składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapewniamy o naszej modlitwie w intencji Was wszystkich. Bóg zapłać też za ofiary składane przy okazji kolędy. Część tych ofiar przekazujemy do Kurii na cele ogólno kościelne, takie jak budownictwo sakralne, utrzymanie Papieskiej Akademii Teologicznej, czy pomoc księżom chorym i emerytowanym. Wszystkim za wszystko dziękujemy.

Dziś w naszym kościele o godzinie 16:00 odbędzie się wspaniały koncert kolęd w wykonaniu Akademickiego Chóru Organum z Krakowa pod dyrekcją prof. Bogusława Grzybka. Serdecznie zapraszamy.

Rodzinom od numeru: 171 – 180 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 181 – 190. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pana Janusza Zyzańskiego.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: † Wiktoria Kubieniec. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.