2233Lachowice, dnia: 9 – lutego 2014

Gdy będzie Wam trudno,
gdy będziecie w życiu przeżywać
jakieś niepowodzenie czy zawód,
niech myśl Wasza biegnie
ku Chrystusowi, który Was miłuje,
który jest wiernym towarzyszem
i który pomaga przetrwać każdą trudność.
Wiedzcie, że nie jesteście samotni.
Towarzyszy Wam Ktoś,
kto Was nigdy nie zawiedzie.
Bl. Jan Paweł II

Msze Święte dzisiaj jak w każdą niedzielę.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które będziemy odprawiać w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. O godzinie 16:45 – Śpiew Suplikacji i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Nabożeństwo 40 – godzinne to wielkie święto wspólnoty parafialnej, które jednoczy i zespala Najświętszy Sakrament. Przychodźmy chętnie adorować Pana Jezusa. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię.

We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali we wtorek o godz. 11:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

Rodzinom od numeru: 191 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 201 – 210. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszły do Pana: †† Anna Ślusarczyk i Maria Ślusarczyk. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.