to-czycie-na-moja-pamiatkeLachowice, dnia 16 – lutego 2014 roku

Trzeba czuwać, troszczyć się
o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić,
by marnowało się to,
co ludzkie, na tej ziemi.
Bł. Jan Paweł II

O godzinie 11:15 – Nabożeństwo wypominkowe i modlitwy za naszych zmarłych.

Rozpoczynamy dziś 40 - godzinne nabożeństwo adoracji Najświętszego Sakramentu.
W dniu dzisiejszym na Adorację Najświętszego Sakramentu zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych według ustalonego planu, który wywieszony jest w gablocie przy ogłoszeniach parafialnych.  Błogosławiony Jan Paweł II zachęcał: „…do trwania na adoracji..., pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany uczeń oprzeć głowę na Jego piersi, poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca.” Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację…” Najświętszy Sakrament niech będzie dla nas «szkołą życia», sposobem na przezwyciężenie samotności, pomocą w znoszeniu cierpień, pokarmem dającym siłę, by znów wyruszyć w drogę po każdym rozczarowaniu. Przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii wynagradzajmy naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich nasz Zbawiciel doznaje w tylu miejscach na świecie.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy św. uczczenie relikwii.

W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra, Apostoła. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy tego dnia o papieżu Franciszku i o całym Kościele, jakim przyszło mu w tych trudnych czasach kierować.

W tym tygodniu w środę, nie będzie spotkania w kościele dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

Rodzinom od numeru: 201 – 210 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 211 – 220.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pani Józefy Kapała.