569Lachowice: 02.03.2014 roku

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię.
To wezwanie, rozbrzmiewające na początku
przepowiadania Jezusa,
Wprowadza nas w czas wielkopostny,
Który należy w szczególny sposób poświęcić
nawróceniu i odnowie,
Modlitwie, postowi i dziełom miłosierdzia.
Bł. Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu
i zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiaj także zakończenie nabożeństwa czterdziestogodzinnego. Serdecznie zachęcamy do trwania na adoracji przed Chrystusem obecnym pod postaciami eucharystycznymi.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.  Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

W piątek o godzinie 16:00 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 - Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:00 i tak będzie przez cały Wielki Post.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przezywać od II Niedzieli Wielkiego Postu. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej i trwać będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

W sobotę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

W liturgii tego tygodnia, we wtorek, 4 marca, będziemy obchodzić święto św. Kazimierza Królewicza.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 15:00. W sobotę o godz. 16:00 – w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr.231 – 240. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Józefy Młyńskiej i Pani Ireny Pająk.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do Pana: † Rozalia Krupka. Módlmy się w jej intencji: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.