nr-89-wielki-post-wielkie-sa-twoje-grzechyLachowice, dnia: 16.03. 2014 roku

Bóg, ukazując nam miłosierdzie,
oczekuje, że będziemy świadkami
miłosierdzia w dzisiejszym świecie.
Bł. Jan Paweł II

Dziś druga niedziela Wielkiego Postu.
Przypominamy, że w naszym kościele w każdy piątek o godzinie 16:00 i w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11:45, odprawiamy Drogę Krzyżową a w niedziele o godzinie 16:00 Gorzkie Żale.

Dziś rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne.
To czas modlitwy i religijnej refleksji nad własnym życiem, otwarcia się na Słowo Boże i łaskę Chrystusa. Módlmy się gorąco o Boże błogosławieństwo w rekolekcjach dla księdza Rekolekcjonisty i dla siebie, byśmy wszyscy dobrze je przeżyli. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Pamiętajmy, że w tych świętych dniach Wielkiego Postu, każdy gest solidarnej troski o bliźnich, także tej materialnej, ma szczególne znaczenie.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek od godz. od godz. 8:30 - 12:00 i po południu od godz. 14:10 17:00. Z przerwami od godz. 10:00 - 10:30 i od godz. 15:30 - 16:00. Plan rekolekcji jest wywieszony  przy ogłoszeniach parafialnych prosimy się z nim zapoznać.

Jutro - księża udadzą się z posługą sakramentalną do chorych, którzy nie przystępują z racji pierwszego piątku. Wszystkich chorych, prosimy zgłosić dzisiaj w zakrystii.

W najbliższą środę będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa. Spełnił on szczególną rolę wobec Pana Jezusa, będąc Jego opiekunem. W tym dniu będziemy się szczególnie modlić za ojców i opiekunów rodzin. Niech św. Józef wyprasza każdemu z nich łaskę dobrego spełniania powierzonych mu obowiązków.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Błogosławionego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świętej uczczenie relikwii.

W zakrystii są do nabycia baranki na stół wielkanocny.
Ofiary złożone za baranki zostaną przeznaczone na pomoc chorym starszym i niepełnosprawnym.

W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej, odbędzie zbiórka o puszek na sfinansowanie projektów misyjnych, poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski. Naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Oni często na wzór Chrystusa cierpią prześladowania i płacą najwyższą cenę z własnego życia dla odkupienia innych braci.

W ramach nowenny miesięcy przed kanonizacją Jana Pawła II, w sobotę 22 marca, udamy się z pielgrzymką parafialną do Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowskich Łagiewnikach. Wyjazd w sobotę o godz. 13:00 z pod Domu Strażaka. Prosimy zapisywać się do środy w zakrystii. Koszt przejazdu autokarem wynosi 15 zł. Będziemy tam uczestniczyć we Mszy świętej i procesji światła. Powrót ok. godz. 20:00.

Rodzinom od Numeru: 241 – 250 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 251 – 260. W przyszła niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Emilii Krawczyk.