08Z098Lachowice, dnia: 21. kwietnia 2014 roku

Z tego miejsca, gdzie zmartwychwstanie
zostało ogłoszone najpierw niewiastom,
a później apostołom,
wzywam usilnie wszystkich
członków Kościoła,
aby na nowo przyrzekli posłuszeństwo
Bożemu nakazowi niesienia Ewangelii
aż po krańce ziemi.
bł. Jan Paweł II

Dzisiaj drugi dzień świąt - Wielkanocny Poniedziałek.
Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba.

Jak już zapowiedziano, dziś w kościołach całej Polski modlitewnie i materialnie wspieramy Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

W piątek przypada święto św. Marka ewangelisty. Z racji uroczystego charakteru oktawy zmartwychwstania nie obowiązuje w piątek wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W przyszłą niedzielę rozpoczniemy 70. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne. A składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby Caritas.

Przed Niedzielą Miłosierdzia, a więc także przed uroczystością kanonizacyjną bł. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na całonocne czuwanie modlitewne w kościele. Włączamy się chętnie w to czuwanie, a następnie w dzień kanonizacji, przynieśmy na Eucharystię nasze odnowione i pogłębione pragnienie realizacji powołania do świętości, do której tak często zachęcał nas Jan Paweł II. Program nocnego czuwania wywieszony jest przy ogłoszeniach parafialnych.

Najbliższa niedziela to - zgodnie z wolą Pana Jezusa objawioną świętej siostrze Faustynie - Niedziela Miłosierdzia Bożego. Niech będzie to dla nas wszystkich szczególny dzień łaski Bożej, która ma się stać ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia - obiecał Pan Jezus siostrze Faustynie - ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. Tego dnia po Mszy Świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i relikwii Błogosławionego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny.

Rodzinom od numeru: 301 - 310 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 311 - 320. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele w intencji o Miłosierdzie Boże dla całego świata Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Zanim powrócimy do naszych domów, chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom i gościom za pobożną i liczną obecność w przeżywaniu Triduum Paschalnego i procesji rezurekcyjnej. Szczególnie dziękuję: osobom, które przyczyniły się do uświetnienia Liturgii Triduum Paschalnego: Księdzu Kanonikowi, Służbie kościelnej: Panu organiście i Panu kościelnemu, Służbie liturgicznej, Grupie Apostolskiej, Tym którzy przygotowali dekorację ciemnicy i Grobu Pańskiego, ofiarodawcom na kwiaty; wszystkim, którzy mieli jakikolwiek dodatkowy wkład w przygotowanie i przeżywanie Wielkiego Tygodnia i dzisiejszej uroczystości. Bóg zapłać.Dzieciom sypiącym kwiatkami i ich rodzicom, Dziewczynkom i chłopcom z klas III i IV za udział w Procesji Rezurekcyjnej.Ochotniczej Straży Pożarnej za wierną i budującą służbę przy grobie Pana Jezusa oraz za czynne uczestnictwo w procesji rezurekcyjnej. Bóg zapłać.Niosącym figurki, sztandary i chorągwie: Górnikom, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi,Orkiestrze Dętej, która tradycyjnie uświetnia dzisiejszą uroczystość. Wszystkim za wszelkie dobro i dobre słowo usłyszane w minionych dniach serdecznie dziękujemy. Niech Chrystus Zmartwychwstaływynagrodzi wszystkim osobom zaangażowanym w posługę i modlitwę na rzecz naszej wspólnoty i obdarzy obficie swym błogosławieństwem.