nr-91-jan-pawel-ii-1Lachowice, dnia: 27 kwietnia 2014 roku

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

Dziś po Mszy świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i  relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Miłosierdziu Bożemu. Zapraszamy dziś do Kościoła na godzinę 15:00 do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Będziemy wypraszać Boże Miłosierdzie dla każdego potrzebującego. Każdy go potrzebuje tak jak życiodajnej wody. Włączmy się w szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego w naszej rodzinie, wspólnocie parafialnej, w naszych miejscach pracy.

Dziś w Rzymie kanonizacji bł. Jana Pawła II.
Zwłaszcza My w nasze Parafii obdarzeni darem Relikwii KRWI Ojca świętego, czujemy się wyróżnieni i zaszczyceni tak wielkim darem. Za Jego pośrednictwem wypraszajmy u Boga potrzebne łaski całemu Kościołowi, Światu, naszej Ojczyźnie, parafii i nam osobiście. Obecność Relikwii Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny w naszej parafii jeszcze bardziej niech ożywią w nas wszystkich miłość do Jezusa Miłosiernego, Matki Najświętszej, oraz pragnienie bycia świętym, bo do tego wszyscy zostaliśmy powołani i przeznaczeni.

Dziś rozpoczynamy 70. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

W poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski.
A we wtorek, 29 kwietnia, przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy.
W wtorek rozpoczęcie nowenny przed uroczystością Świętego Stanisława, biskupa i męczennika.

W czwartek 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej.
Codziennie będziemy gromadzić się o godz. 18:00 - wokół ołtarza na Eucharystii, po której będziemy odprawiali nabożeństwo majowe. To w szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. Zadbajmy o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych. W środę - wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy.
Naszymi modlitwami przez wstawiennictwo Świętego Józefa Rzemieślnika obejmujemy wszystkie osoby i rodziny borykające się z problemem bezrobocia i z dramatyczną sytuacją materialną.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godziny 17:00.

W sobotę, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.

W sobotę, 3 maja, na Mszy Świętej o godz. 11:45 przez wstawiennictwo Świętego Floriana męczennika, patrona strażaków i hutników, będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie w naszej parafii.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. A dzisiejsza składka na Mszach świętych przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

W piątek o godz. 17:00 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci. Wizyta chorych w parafii z racji pierwszego piątku, odbędzie się w tym tygodniu w piątek.

Rodzinom od numeru: 311 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 321 – 330. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec.