145366Lachowice, dnia: 4. maja 2014 roku

Naród ginie,
Gdy znieprawia swojego ducha
Naród rośnie,
Gdy duch jego coraz bardziej się oczyszcza;
Tego żadne siły zewnętrzne nie zdołają zniszczyć!

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W przyszła niedzielę procesja św. Stanisława BM z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00 i ogólnopolskie dziękczynienie za kanonizację papieża Jana Pawła II. W dniu dzisiejszym przypada święto św. Floriana, męczennika, patrona strażaków i hutników.

Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. W obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka.

W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:
W poniedziałek, 5 maja św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
We wtorek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba.
A w czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu imieniny obchodzi ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz, arcybiskup metropolita krakowski. Pamiętajmy w modlitwach o naszym arcypasterzu.

Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją trwamy na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrujemy w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej. W tak wielu sprawach możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo!

Rodzinom od Numeru: 321 – 330 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Numeru: 331 – 340.  W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Marcak i Pani Anny Baca.

W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek, kancelaria parafialna będzie nieczynna.