nr-93-jan-pawel-ii-3Lachowice, dnia: 11 - maja 2014 roku.

„…Pamiętajcie kochane dzieci,
Pan Jezus Was kocha…”.
Bł. Jan Paweł II

Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.

We wtorek, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy we wtorek na pierwsze w tym roku uroczystości fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 - Nieszporami Maryjnymi po nich Msza Święta, modlitwy fatimskie, różaniec pokutny i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci. Na procesję prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone przed kapaniem. Na stoliku przy gazetach można kupić świece z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej z osłonkami przed wiatrem i kapaniem. Cena 2.50 zł. Intencje na tę Mszę świętą prosimy wrzucać do puszki przy figurze Matki Bożej Fatimskiej lub składać w zakrystii. Składka na Mszy Świętej tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

W środę, 14 maja, w liturgii czcimy świętego Macieja Apostoła.
W piątek, 16 maja, przypada święto kolejnego patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca.
Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 18:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W przyszłą niedzielę 18 - maja na Mszy świętej o godzinie 10:15 dzieci z klasy trzeciej będą uroczyście obchodzić pierwszą rocznicę Komunii Świętej. W piątek o godzinie 16:30 - odbędzie się w kościele przygotowanie liturgiczne dla tych dzieci oraz spowiedź.

„Podbabiogórze pamięta …, dziękuje …” Pod taką nazwą organizowane są w Skawicy uroczystości dla uczczenia kanonizacji Ojca Św. Jana Pawła II. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

Rodzinom od numeru: 331 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od numeru: 341 - 350.W przyszłą niedzielę różaniec kościele odmówią Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.