obrazek-58a-11-Lachowice, dnia: 8. czerwca 2014 roku

Duch Święty nie tylko sprawia że się modlimy,
ale prowadzi nas wewnętrznie na modlitwie,
uzupełniając naszą nieumiejętność modlenia się.

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
Jutro w poniedziałek (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), Kościół obchodzi święto Maryi, Matki Kościoła. Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie wraz z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Msze Święte będą o godzinie: 7:00  - 10:15 - i o godz. 18:00. W kaplicy na Kralach o godzinie: 17:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek – bł. Bogumił.
W środę – św. Barnaba.
W piątek – św. Antoni z Padwy.
W sobotę – bł. Michał Kozal.

W czwartek, 12 czerwca, w kalendarzu kościelnym będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Naszą modlitewną pamięcią obejmiemy też neoprezbiterów naszej diecezji, którzy w tym roku otrzymali święcenia kapłańskie.

Wszystkich czcicieli Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy w piątek na drugie w tym roku uroczystości fatimskie. Rozpoczęcie o godzinie 18:00 - Nieszporami Maryjnymi po nich Msza Święta, modlitwy fatimskie, różaniec pokutny i procesja z figurą Matki Bożej wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości a szczególnie młodzież i dzieci. Na procesję prosimy przynieść świece dobrze zabezpieczone przed kapaniem. Na stoliku przy gazetach można kupić świece z wizerunkiem Matki Bożej Fatimskiej z osłonkami przed wiatrem i kapaniem. Cena 2.50 zł. Intencje na tę Mszę świętą prosimy składać w zakrystii. Składka na Mszy Świętej tego dnia przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła.

Rodzinom od Numeru: 381 - 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy  o pomoc przy sprzątaniu naszego kościoła rodziny od Numeru: 391 - 400. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

W związku z katastrofalną sytuacją spowodowaną przez wielką powódź, jaka dotknęła Serbię, Bośnię i Hercegowinę dziś po każdej Mszy Świętej ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych.

Dziś w naszej w naszej parafii o godz. 17:00 w ramach VI Beskidzkiego Festiwalu muzyki organowej i kameralnej, odbędzie się koncert organowy. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości.

We wtorek rano udamy się z parafialną pielgrzymką do Fatimy, gdzie będziemy polecać Matce Bożej całą naszą parafię.