06Z029Lachowice, dnia: 20. lipca 2014 roku

w postawie uwielbienia,
dziękczynienia, synowskiego przywiązania
i oblubieńczej przyjaźni.

Przeżywamy kolejną wakacyjną niedzielę. Serdecznie witamy wszystkich wypoczywających w naszej parafii i życzymy, miłego wypoczynku aby czas wytchnienia, był również czasem zbliżenia się do Boga poprzez piękno stworzenia i osobiste zaangażowanie w praktyki duchowe.

Starajmy się  dostrzegać tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Niech nie będzie nam obojętny los biednych dzieci, ludzi starszych, chorych, samotnych. Pamiętajmy też o ciężkim trudzie rolników podczas żniw; pamiętajmy, że każda kromka chleba to pot i wiele godzin ludzkiej pracy. Szanujmy to i nie przestawajmy im życzyć: Szczęść Boże!

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• We wtorek – Święta Maria Magdalena.
  • W środę – Święta Brygida.
  • W czwartek – Święta Kinga.
  • W piątek – Święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych podróży, prośmy go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu! Z racji wspomnienia tego Świętego pobłogosławimy pojazdy mechaniczne. Będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w przyszła niedzielę po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza i przy domu strażaka.
  • W sobotę – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny.

Rodzinom od numeru: 41 – 50 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 51 – 60. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

W sobotę 26 lipca o godz. 8:30 w kancelarii parafialnej, odbędzie się spotkanie uczestników pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.