11Z023Lachowice, dnia: 27. lipca 2014 roku

„ Można, więc wstąpić na górę,
By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.

W piątek 1 sierpnia, mija 70. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny. Módlmy się za tych, którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny.

W najbliższą sobotę ci, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą zyskać tak zwany odpust Porcjunkuli

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Szczególna okazja do pojednania się z Bogiem. W piątek w kaplicy na Kralach spowiedź od godz. 15:30 Msza św. o godz. 16:00. W kościele parafialnym spowiedź od godz. 17:00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek – św. Marta.
W czwartek – św. Ignacy z Loyoli.
W piątek – św. Alfons Maria Liguori.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka.  W kaplicy na Kralach po Mszy Świętej o godz. 9:00.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od Numeru: 51 – 60 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru: 61 – 70. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

W sobotę o godz. 16:00 – w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.