MB 028 48369c38107c8Lachowice, dnia: 5. października 2014 roku

"Różaniec, to moja ulubiona modlitwa!
Taka wspaniała modlitwa!
Wspaniała w jej prostocie i jej głębi”.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie świętej siostry Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy świętej o godz. 10:15 odmówimy modlitwę przez przyczynę św. s. Faustyny i ucałujemy relikwię świętej siostry Faustyny - Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Rozpoczął się miesiąc modlitwy różańcowej. Odmawiajmy różaniec indywidualnie i w rodzinach. W naszym kościele nabożeństwo październikowe odprawiamy: codziennie o godz. 17:30 a w niedzielę po Mszy świętej wieczornej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We wtorek – Najświętsza Maria Panna Różańcowa.
W czwartek – błogosławiony Wincenty Kadłubek.

W przyszłą niedzielę, 12 października, będziemy obchodzić Dzień Papieski. Tego dnia swoimi ofiarami do puszek wesprzemy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która zebrane środki przekazuje na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

W ramach obchodów Dnia Papieskiego, Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Lachowicach, organizuje akcję poboru krwi pod hasłem: „Podaruj Kroplę Miłości” dla chorych pacjentów przebywających w suskim i wadowickim szpitalu. Akcja rozpocznie się od godz. 11:00 do 15:00 w Domu Katolickim im. Jana Pawła II. O godz. 17:00 - zapraszamy wszystkie rodziny naszej parafii na koncert ku czci świętego Jana Pawła II w wykonaniu Kapeli Góralskiej Ziemia Suska. A o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta koncelebrowana w intencji wszystkich krwiodawców Dnia Papieskiego, którą odprawi Ks. Jerzy Leśko, Kapelan Honorowych Dawców Krwi Podbeskidzia. Po nabożeństwie różańcowym ucałowanie Relikwii świętego Jana Pawła II. Uroczystości patronował będzie J.E.Ks.Kard. Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski. Serdecznie zapraszamy.

Dziś po każdej Mszy świętej, Parafialny Zespół CARITAS przeprowadzi zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanej rodzinie, która ucierpiała podczas pożaru domu.

Rodzinom od numeru: 181 – 200 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 201 – 220. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Ireny Skubel i Pani Zofii Gałuszka.

Naszemu parafialnemu Zespołowi CARITAS – „Otwarte Serca”, składamy serdeczne Bóg zapłać za wkład pracy w pozyskanie i rozdysponowanie żywności przywiezionej z Krakowskiej CARITAS dla najbardziej potrzebującychw naszej parafii. Bóg