06203Lachowice, dnia: 12. października 2014 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
Św. Jan Paweł II

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XIV Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Razem ze Świętem Janem Pawłem obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości jutro na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
We środę – Święta Teresa od Jezusa.
W czwartek – Święta Jadwiga Śląska.
W sobotę – Święty Łukasz Ewangelista.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. o godz. 18:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Większość z nas w tych dniach znajdzie się na naszym parafialnym cmentarzu, aby porządkować groby naszych bliskich. Jest to wyraz nie tylko naszej kultury, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli do wieczności. Wśród starań o wystrój grobów naszych bliskich nie zapominajmy, że jedynie skuteczną i potrzebną dla nich dziś pomocą jest: Msza św., modlitwa, Komunia święta i zyskiwanie odpustów. Od dziś możemy zgłaszać w kancelarii Parafialnej wypominki za naszych zmarłych.

Nasz organista, pan Janusz Zyzański podjął decyzję o rezygnacji z funkcji organisty w naszej parafii. Żegnamy dziś pana Janusza, dziękując mu za wieloletnią posługę wśród nas. Śpiew i granie stanowiły treść jego życia, temu powołaniu nie przestał być wierny. Dźwięk organów towarzyszył nam nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie. Towarzyszył mieszkańcom Lachowic we wszystkich ważnych sprawach ich życia. Przez ponad pół wieku docierał do naszych domów z wigilijnym opłatkiem, bez względu na wiek czy szwankujące zdrowie. 53 lata rzetelnej i sumiennej pracy Pana Janusza na trwałe wpisało się w dzieje naszej parafii i w życie diecezji. Pan Janusz 3 lata temu został odznaczony przez Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza  pamiątkowym medalem Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla Kościoła Krakowskiego. Jedynym wynagrodzeniem Pana organisty za cały rok pracy w naszej świątyni było rozprowadzanie opłatków na stół wigilijny oraz kolęda. W związku z powyższym, że pan organista pełnił tą posługę do października tego roku pójdzie jeszcze ostatni raz w tym roku z opłatkami i po kolędzie i to będzie forma jego wynagrodzenia. Składamy Mu dzisiaj gorące podziękowania za czas posługi za organami między nami, za wielkie serce, życzliwość, cenne inicjatywy. Niech Dobry Bóg wspiera Pana w dalszym życiu. Życzymy wielu łask, Bożego błogosławieństwa i opieki św. Cecylii. Jednocześnie witamy Panią Katarzynę Stanik, która obejmuje to stanowisko. Pochodzi z Lachowic, skończyła Międzyuczelniany Instytut Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II i Akademii Muzycznej w Krakowie. Również składamy najlepsze życzenia i Bożego błogosławieństwa w tej posłudze.

Rodzinom od numeru: 201 – 220 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny  od numeru: 221 – 240. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Joanny Leśniak i Pana Jana Leśniaka.

Parafialny Zespół Caritas w wyniku przeprowadzonej przy kościelnej zbiórki do puszek na pomoc rodzinie, która ucierpiała podczas pożaru domu. Uzbierano kwotę 6.300 zł. Powyższą kwotę przekazano poszkodowanej rodzinie.Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za tak hojny gest dobroci i zrozumienia.

Z okazji Dnia Papieskiego, serdecznie zapraszamy dziś do kościoła na godz. 17:00 na góralski koncert ku czci Świętego Jana Pawła II a w godz. od 11:00 do 15:00 zapraszamy do Domu Katolickiego na akcję poboru krwi pod hasłem: „Podaruj kroplę miłości”. Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, serdecznie zachęca i wyraża radość a zarazem uznanie dla wszystkich, którzy wielkodusznie odpowiedzą dziś na akcję poboru krwi organizowaną przez Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Lachowicach. Jednocześnie serdecznie pozdrawia Organizatorów oraz wszystkich biorących udział w akcji życząc, by pochylenie się nad nauczaniem i przykładem życia umiłowanego przez nas  Świętego Jana Pawła II pobudzało do dobra.