adwent 18Lachowice, dnia: 14. grudnia 2014 roku.

Adwentu jest to czas wielkiego oczekiwania
na Chrystusa, na Jego narodzenie,
na Jego wejście do naszego codziennego życia.

W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora kościoła.

Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu – zwaną Niedzielą Radości, źródłem tej radości jest obecny wśród nas Pan, a także zbliżające się Święta. Pan jest coraz bliżej. Czy w naszych sercach znajdzie odpowiednie miejsce, w którym mógłby się narodzić? Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź.

Spowiedź święta w naszej parafii odbędzie się w najbliższy wtorek, w godzinach: od 8:30 do 12:00 z krótką przerwą od godziny: 10:00 do 10:30 oraz po południu od godziny: 14:30 do 17:00 z przerwą od godziny: 16:00 do 16:30. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych, aby we wtorek przystąpili do sakramentu pokuty, a nie odkładali spowiedzi na niedzielę i na dni przedświąteczne. Dzieci ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum przyjdą do spowiedzi świętej o godzinie: 14:30.

Osoby chore lub starsze, które nie mogą wychodzić z domu, mogą przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię św. w swoim domu w środę od godz. 9:00. Wszystkich chorych i osoby starsze prosimy dziś zgłosić w zakrystii.

Trzeci tydzień adwentu poświęcamy rodzinom chrześcijańskim. Zachęcamy więc do gorącej modlitwy za nasze rodziny, aby były Bogiem silne, ostoją wiary, tradycji chrześcijańskiej i patriotycznej. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Jest ona przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

W środę rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Rodzinom od nr. 351 – 360 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożona ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od nr. 361 – 370. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

Parafialny Zespół „CARITAS” w naszej parafii, prosi osoby objęte pomocą żywnościową o zgłoszenie się do Domu Katolickiego po odbiór kolejnej dostawy żywnościowej w środę w godzinach od: 15:00 do 18:00 rodziny od nr. 1 do 250 a w czwartek w godzinach od: 15:00 do 18:00 rodziny od nr. 251 do 500.  Wszystkie osoby zakwalifikowane do pomocy żywnościowej, proszone są o osobiste zgłoszenie w celu aktualizacji deklaracji na kolejne lata.  Prosimy o zabranie ze sobą dużych opakowań i przybyć własnym środkiem transportu, gdyż ilość otrzymanych produktów będzie znaczna ok. 20 kg. na 1 osobę.

PZU informuje, że składkę za obowiązkowe ubezpieczenie budynków i OC rolników, odbierać będzie Sołtys od 21 do 23 stycznia 2015 roku tj. od środy do piątku w godzinach od 8:15 do 15:00. Należy zabrać ze sobą druki dostarczone pocztą.

Dyrektor Gimnazjum nr. 2 w Lachowicach, serdecznie zaprasza do OSP Lachowice w dniu: 17 grudnia tj. (środa) na godz. 16:00 wszystkich mieszkańców Lachowic do obejrzenia spektaklu pt. „Opowieść Wigilijna” przygotowanego przez uczniów Gimnazjum, którzy reprezentują teatr „Maska” działający przy Gimnazjum w Lachowicach.