im 1 128Lachowice, dnia: 11. stycznia 2015 roku.

Chrzest Chrystusa jest pierwszą tajemnicą światła
dla Maryi i dla całego Kościoła.
Niech będzie też światłem na drodze każdego chrześcijanina.

Wspomnienie wydarzenia nad Jordanem, gdzie Pan Jezus przyjął chrzest, a także gdzie Bóg potwierdził, że jest On Jego Synem, kończy okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra w liturgii rozpoczyna się tak zwany okres zwykły, w ciągu roku. Jednak tradycyjnie przedłużamy śpiewanie kolęd do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, zwanego u nas Matki Bożej Gromnicznej, które bezpośrednio wiąże się z Bożym Narodzeniem.

W sobotę, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu.
A od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
W sobotę – św. Antoni, opat, pustelnika, który pociągnął za sobą wielu uczniów i podtrzymywał na duchu chrześcijan prześladowanych za wiarę przez cesarza Dioklecjana. Jego opiece polecamy przede wszystkim sobotnich solenizantów.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy świetej uczczenie relikwii.

Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu jest następujący:
We wtorek - od godz. 8:30 - Od Państwa Banaś do Państwa Guzików.
W środę - od godz. 8:30 - Od Państwa Majewskich do Państwa Bogaczów.
W czwartek - od godz. 8:30 - Od Państwa Głodów do Państwa Jędrzejaków i Kubasiaków.
W sobotę - od godz. 8:30 - Mącznianka i dokończenie Mącznego.
W poniedziałek - od godz. 8:30 - Banasie i w dół ponad tor kolejowy.

Jutro o godz. 11:00 z domu a o godz. 12:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb ś.p. Juliana Popielarczyka, ojca naszego rodaka ks. Wiesława Popielarczyka. W związku z tym zapowiedziana na jutro kolęda od Państwa Adamków do Państwa Baców zostaje przeniesiona na przyszły tydzień.

Rodzinom od numeru: 391 - 400 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 401 - 410. W przyszłym tygodniu odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Janiny Kubieniec i Pani Stanisławy Marcak.

Kapela Góralska Jedlicki z parafii z Pewli Wielkiej, serdecznie zaprasza wszystkich parafian i gości w przyszła niedzielę na wspólne kolędowanie na Mszy Świętej o godz. 11:45 połączone z koncertem po tej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkim parafianom i gościom, solenizantom i jubilatom wszystkim rozpoczynającym ferie zimowe, życzymy zdrowia i łask Bożych. Niech trwają w nas owoce sakramentu Chrztu Świętego, bo przecież jesteśmy dziećmi umiłowanymi naszego Boga Ojca.