JC 029 483d0f9f61ab0Lachowice, dnia: 1 – lutego 2015 roku.

Cierpienie należy do ludzkiego losu.
Nie lękajcie się.
Chrystus zwyciężył świat.
On jest z Wami zawsze.
Jan Paweł II.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 7:00, 10:15, 17:00. W kaplicy na Kralach o godz. 16:00. Składka na tacę będzie przeznaczona na potrzeby klasztorów klauzurowych, skąd ustawicznie płynie modlitwa w intencjach Kościoła i świata a więc także i za nas. W święto Ofiarowania Pańskiego na Msze Świętą o godz. 10:15 – prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.

Jutrzejsze święto kończy również tradycyjny okres śpiewania kolęd w naszych kościołach i rodzinach.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00.

W tym tygodniu patronują nam:
• We wtorek – Święty Błażej. Po Mszy Świętej, udzielać będziemy specjalnego błogosławieństwa Św. Błażeja.
• W czwartek – Święta Agata, męczennica. Po Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i wody.
• W piątek – Święci Paweł Mika i jego Towarzysze.

Rodzinom od numeru: 1 – 10 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 11 – 20. W przyszłą niedzielę różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Józefy Kapała i Pani Marii Chrząszcz.

W piątek o godzinie 16:00 w Domu Katolickim, odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci. Serdecznie zapraszamy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Ernest Elsner lat 77 z Osiedla Kubieńce. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.