2233Lachowice, dnia: 8 – lutego 2015

Gdy będzie Wam trudno,
gdy będziecie w życiu przeżywać
jakieś niepowodzenie czy zawód,
niech myśl Wasza biegnie
ku Chrystusowi, który Was miłuje,
który jest wiernym towarzyszem
i który pomaga przetrwać każdą trudność.

Dziś – piąta niedziela w ciągu roku, kolejny dzień nabożeństwa 40-godzinnego. Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie wszystkich parafian.

W środę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych, będziemy sprawowali w środę o godz. 11:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

W sobotę, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy.

Rodzinom od numeru: 11 – 20 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 21 – 30. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Antoniego Dyducha i Pani Józefy Młyńskiej.

Zwracaliśmy się z gorącą prośbą o otworzenie drzwi swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2016 lub krócej. Bardzo dziękujemy tym rodzinom, które zadeklarowały już obecnie gotowość przyjęcia młodych. Obecne prace to pierwszy okres tworzenia bazy zakwaterowania w naszej parafii i diecezji. Równocześnie prosimy te rodziny, które nie złożyły Deklaracji a chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów o zrobienie tego do końca lutego 2015 r. Deklaracja te można zabrać ze stolika przy gazetach w drugiej części kościoła i dostarczenie jej do końca lutego do zakrystii. Przypominamy, że spodziewamy się ludzi młodych, w wieku od 14 do 35 lat, nastawionych na głębokie przeżycie religijne. Nie oczekują oni wielkich wygód. Będą mieli własne śpiwory i karimaty. Prosimy o nocleg dla nich oraz o ewentualne zapewnienie im śniadania. Wszelkie informacje z tym związane przekazuje działający przy naszej parafii Komitet Organizacyjny. Udzieli on informacji o dokładnym terminie przyjazdu i wyjazdu, liczbie i narodowości młodych, miejscu ich odbioru, godzinach powrotu z uroczystości. Pozostałe elementy takie, jak np. transport młodych, organizacja ich czasu wolnego, ubezpieczenie czy pomoc w tłumaczeniach zapewni młodym Komitet Parafialny. Za całą okazaną pomoc serdecznie dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Czesław Majewski lat 83 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.