11Z023Lachowice, dnia: 26. lipca 2015 roku

„Można, więc wstąpić na górę,
By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.

Dziś w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 7:00. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także do modlitwy za poległych za Ojczyznę z okazji przypadającej w tę sobotę 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W środę – św. Marta.
• W piątek – św. Ignacy z Loyoli.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 291 – 300 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła  rodziny od numeru: 301 – 310. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani  Józefy Młyńskiej i Pani Marii Chrząszcz.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Czesław Kapała lat 62 z Osiedla Mączne. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.