matka-boza-baner-75x200cm-wzor-403Lachowice, dnia: 23. sierpnia 2015 roku

Młody człowiek jest wrażliwy naprawdę na
sprawiedliwość, piękno, na inne wartości duchowe.
Młody człowiek pragnie odnaleźć siebie samego,
dlatego szuka, prawdziwych wartości i ceni tych ludzi,
którzy ich nauczają i według nich żyją.

Jutro przypada święto św. Bartłomieja, apostoła.
Dziś w parafii w Kurów Gminne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Serdecznie zapraszamy w imieniu władz gminnych i samorządowych do udziału w tym wielkim dziękczynieniu Panu Bogu za owoce ziemi i pracy rąk ludzkich.

W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Po Mszy świętej o godz. 7:00 i 18:00, nastąpi odnowienie Aktu Zawierzenia Narodu Polskiego Matce Bożej.

Za tydzień - dwudziesta druga niedziela w ciągu roku, a zarazem ostatnia niedziela w czasie wakacji. Miłym gościom, którzy odpoczywając w naszej parafii, brali udział w liturgii sprawowanej w tym kościele, dziękujemy za świadectwo wiary i pobożności. Życzymy szczęśliwego powrotu do domów i błogosławieństwa Bożego w dalszym życiu.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W czwartek  - Święta Monika, matka Świętego Augustyna.
• W piątek - Święty Augustyn.
• W sobotę - Święty Jan Chrzciciel.

W czwartek przypada rocznica uroczystego rozpoczęcia posługi arcybiskupiej (ingresu do katedry wawelskiej) ks. kard. Stanisława Dziwisza (2005). Módlmy się w tym dniu za księdza kardynała, o zdrowie i potrzebne łaski, aby nie ustawał w swojej drodze do świętości  i umacniany przez Ducha Świętego służył nam w duchu miłości i pokoju.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby naszej świątyni, składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Rodzinom od numeru: 331 - 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 341 - 350.

W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pana Janusza Zyzańskiego i Pani Marii Kot.

W najbliższą sobotę 29 sierpnia, odbędzie się Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło - Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej.