08099Lachowice, dnia: 30. sierpnia 2015 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą
o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem
nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci,
którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
Jan Paweł II.

We wtorek, 1 września, rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. O godzinie 8:00 rano zapraszamy do kościoła przedszkolaków, dzieci i młodzież, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę świętą, w czasie której modlić się będziemy o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym. Dzieci z klasy zerowej i pierwszej przyjdą na Msze świętą z tornistrami, książkami i innymi przyborami szkolnymi, które poświęcimy po Mszy świętej. Niech wszystkim dzieciom idącym do szko¬ły zawsze towarzyszy nasza modlitwa i błogosławieństwo.

We wtorek w 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Spowiedź święta pierwszopiątkowa i na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
•We wtorek - bł. Bronisława, dziewica.
•W czwartek - święty Grzegorz Wielki, papież.
•W sobotę - bł. Matka Teresa z Kalkuty.

W sobotę o godz. 16:00 - w Domu Katolickim, spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

Rodzinom od numeru: 341 - 350 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 351 - 360. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Marii Adamczewskiej i Pana Jerzego Gwiżdża.

Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 13. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.