ROZANIEC 17 - DO SKLEPULachowice, dnia: 27. września 2015 Roku

Różaniec towarzyszył mi zawsze
w chwilach radości i doświadczenia.
Różaniec to modlitwa,
którą bardzo ukochałem.

W naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy dzisiaj Parafialne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony czyli dożynki. Dziękczynienie za plony łączy się ze Mszą świętą, gdyż Eucharystia jest najlepszym dziękczynieniem za zbiory i owoce pracy ludzkiej. Dziękujemy dziś Ojcu Niebieskiemu za tegoroczne żniwa, zbiory z naszych pól, ogrodów i sadów. Módlmy się w intencji naszych rolników o błogosławieństwo Boże w rolniczym trudzie.Składamy serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu dożynek. Wszystkim obecnym na dzisiejszej uroczystości: Parafianom i gościom składamy serdeczne BÓG ZAPŁAĆ za obecność i wspólną modlitwę. W naszych modlitwach w te dni prośmy również o dobrą pogodę dla pracujących na roli, aby mogli kontynuować zbiory. Modlimy się także za misje i misjonarzy. W dniu dzisiejszym przypada wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera.

W czwartek rozpoczynamy październik - miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy świętej i w nabożeństwie różańcowym. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia będziemy odprawiać o godzinie 17:30,  a w niedziele po Mszy świętej o godzinie 18:00. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy  o wspólne odmawianie różańca w domach.  Prosimy dzieci i młodzież, Róże a także Grupy Parafialne o prowadzenie Różańca w kościele według ustalonego harmonogramu, który jest wywieszony przy ogłoszeniach parafialnych i na stronie internetowej naszej parafii.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msze święte w pierwszy piątek w koście o godz. 7:00 i 18:00 w kaplicy na Kralach o godz. 16:00. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w piątek od godz. 16:30.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• W poniedziałek - św. Wacław, męczennik.
• We wtorek - Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
• W czwartek - święta Teresa od Dzieciątka Jezus.
• W piątek - święci Aniołowie Stróżowie.

Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na potrzeby świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać.

Dziś w naszej parafii wybieramy Członków Duszpasterskiej Rady Parafialnej. Do skrzynki umieszczonej w drugiej części kościoła na stoliku przy gazetach wrzucamy propozycje kandydatów.

Rodzinom od numeru: 381 - 390 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni.  W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 391 - 400. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Zofii Kwaśnej i Pani Janiny Kubieniec. W piątek o godzinie 16:00 - odbędzie się spotkanie Podwórkowego Kółka Różańcowego Dzieci.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Bogacz Emil lat 77 z Lachowic Dolnych. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.