06203Lachowice, dnia: 11. października 2015 roku

Mówimy do Chrystusa przez Maryję:
Bądź z nami w każdy czas.
Św. Jan Paweł II

W dzisiejszą niedzielę obchodzimy XV Dzień Papieski. Na prośbę biskupów, dzisiejsza zbiórka do puszek po Mszach Świętych przeznaczona jest na fundację: „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, czyli na stypendia dla uzdolnionej, ale niezamożnej młodzieży.

Razem ze Świętem Janem Pawłem obecnym w znaku relikwii w naszej parafii i w klimacie modlitwy różańcowej i pogłębionej refleksji, serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości we wtorek na godz. 18.00 na ostatnie w tym roku NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• Jutro – bł. Jan Beyzym, prezbiter.
• We środę – bł. Honorat Koźmiński, prezbiter.
• W czwartek – św. Teresa od Jezusa, dziewica.
• W sobotę – św. Jadwiga Śląska.

W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy parafian na modlitwę w intencji naszych nauczycieli i wychowawców w ramach nabożeństwa różańcowego i nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia.
Po Mszy Świętej o godz. 18:00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.

Informujemy parafian, że kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie nieczynna.

W związku z rezygnacja 3 kandydatów do Duszpasterskiej Rady Parafialnej tj. Pana Józefa Pochopienia i Pana Andrzeja Stanika, Panią Ewą Dyduch powołano następne osoby Panią Beatę Grajny i Panią Marię Adamczewską, Panią Annę Ulrych z największą liczbą głosów, które również prosi się o potwierdzenie akcesu w pozostanie w Duszpasterskiej Radzie Parafialnej.

Rodzinom od numeru: 401 – 420 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od numeru: 1 – 20. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Stanisławy Bałazy i Pana Józefa Żywczaka.

W piątek o godz. 19.00 w kościele w Stryszawie Górnej odbędzie się koncert uwielbienia. Program koncertu jest na afiszach.