10Z016Lachowice 15 listopada 2015

"Jeśli chcesz znaleźć źródło,
Musisz iść do góry, pod prąd…"

Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna, ukazująca to, co rzeczywiście jest ważne i wartościowe w życiu.

W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
• Jutro - Matki Bożej Miłosierdzia.
• We wtorek - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
• W środę - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.
• W czwartek - bł. Salomei, zakonnicy.
• W piątek - św. Rafała Kalinowskiego.
• W sobotę - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

Przyszła niedziela, 22 listopada, to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.

Dziś po każdej Mszy świętej zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. A w przyszła niedzielę składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 - Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i uczczenie relikwii.

Rodzinom od numeru: 91 - 100 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 101 - 110.  W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Od kilku lat Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!" w Krakowie upowszechnia i rozwija dziedzictwo, które pozostawił po sobie św. Jan Paweł II, natomiast Sanktuarium Świętego Jana Pawła II jest najważniejszym miejscem kultu świętego papieża w Polsce. Przy Jego relikwiach modlą się rzesze pielgrzymów z naszej Ojczyzny, jak i spoza jej granic. W Roku Jana Pawła II, w dniu 22 listopada, Kustosz Sanktuarium, w imieniu Księdza Kardynała, serdecznie zaprasza wszystkich parafian z dekanatu Sucha Beskidzka do nawiedzenia Sanktuarium. O godz. 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. po której w Procesji Światła przejdziemy rozważając tajemnice różańcowe. Na zakończenie uroczystości będzie można oddać cześć relikwiom św. Jana Pawła II.

Autokarowy wyjazd z naszej parafii do Sanktuarium w dniu 22 listopada o godz. 15.00. Prosimy o zapisywanie się na tę pielgrzymkę dziś w zakrystii.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Zbigniew Patkowski lat 76 z osiedla Kubieńce. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.