w post138Lachowice, dnia 7 – lutego 2016 roku

Trzeba czuwać, troszczyć się
o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić,
by marnowało się to,
co ludzkie, na tej ziemi.

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych.

Dziś zakończenie 40 – godzinnego nabożeństwa adoracji Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy na adorację rodziny naszej parafii, dzieci, młodzież i starszych. Święty Jan Paweł II zachęcał: „…do trwania na adoracji..., pięknie jest zatrzymać się z Nim i jak umiłowany uczeń oprzeć głowę na Jego piersi, poczuć dotknięcie nieskończoną miłością Jego Serca.” Pozostawajmy długo na klęczkach przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii, pogłębiajmy naszą osobistą i wspólnotową kontemplację…” Najświętszy Sakrament niech będzie dla nas «szkołą życia», sposobem na przezwyciężenie samotności, pomocą w znoszeniu cierpień, pokarmem dającym siłę, by znów wyruszyć w drogę po każdym rozczarowaniu. Przed Jezusem Chrystusem obecnym w Eucharystii wynagradzajmy naszą wiarą i miłością zaniedbania, zapomnienie, a nawet zniewagi, jakich doznaje nasz Zbawiciel.

Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu.
Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze święte z obrzędem poświęcenia i posypania głów popiołem będą w środę o godzinie 7:00 – rano i o godzinie 17:00. W kaplicy na Kralach o godzinie 16:00. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły,co do ilości i co do jakości. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

W środę na Msze Świętą wieczorną, zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej wraz z rodzicami.

W czwartek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. W naszym kościele Mszę Świętą ze specjalnym nabożeństwem dla chorych, będziemy sprawowali w czwartek o godz. 11:00. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni!

W piątek o godzinie 16:00 – odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Czcicieli Chrystusa Ukrzyżowanego serdecznie zapraszamy. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:45 – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale o godz. 16:00 – i tak będzie przez cały Wielki Post.

Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będziemy przezywać od II Niedzieli Wielkiego Postu.

Rodzinom od numeru: 231 – 240 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 241 – 250. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Zofii Barzyckiej.

Składkę z przyszłej niedzieli przeznaczymy na Centrum Jana Pawła II„Nie lękajcie się”.