Matka Boza litaniaLachowice, dnia: 1 - maja 2016 roku

Nie bójcie się, otwórzcie,
otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi !

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy miesiąc - maj.
Przez te kolejne majowe dni razem z Maryją będziemy trwać na modlitwie podczas nabożeństwa majowego, które celebrować będziemy w naszym kościele codziennie po Mszy Świętej o godz. 18:00. Podczas dzisiejszej modlitwy maryjnej będziemy modlić się w intencji ludzi pracy. 1 maja obchodzimy wspomnienie Świętego Józefa Rzemieślnika.

We wtorek, 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.

W tym tygodnia przypada:
• Jutro - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
• W środę - św. Floriana, męczennika.
• W czwartek - św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera.
• W piątek - świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

W poniedziałek, rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego. Oprócz Eucharystii sprawowanej w kościele udamy się procesyjnie o godzinie 17:30 - do krzyża i tam będziemy prosić Boga o potrzebne łaski i siły dla ciężko pracujących. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona będzie z nabożeństwem majowym.

W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 17:00 – dla kandydatów do bierzmowania a w piątek dla dzieci i dorosłych.

W przyszłą niedzielę 8 - maja w naszej wspólnocie parafialnej będziemy przeżywać radosną Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej. Nabożeństwo Pierwszej Komunii Świętej rozpocznie się o godzinie 10:15. Jest to czas szczególnie ważny w życiu naszej parafii i naszych rodzin. Dołóżmy wszelkich starań, aby z tej uroczystości wyeliminować wszystko, co jest jej niegodne. Rodzice! Prosimy was najusilniej: stwórzcie w waszych rodzinach i domach atmosferę religijną, pomóżcie dzieciom w skupieniu przygotować się do spowiedzi i Komunii świętej i idźcie z nimi do Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci z klasy trzeciej i ich rodzin odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00.

W środę o godz. 16:30 w kościele, odbędzie się spotkanie liturgiczne dzieci z klasy trzeciej, przygotowujących do Pierwszej Komunii Świętej.

Odpowiadając na prośbę Ojca Świętego Franciszka o pomoc humanitarną dla Ukrainy dziś po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ten cel.

Dziś o godz. 15:00 w Stryszawie obok Centrum Sportu i Rekreacji przegląd Orkiestr Dętych. Rodzice Lenki Cholewy serdecznie dziękują wszystkim parafianom za złożoną w ubiegłą niedzielę kwotę 1424,76 zł. na leczenie ich córki. W szkole muzycznej w Suchej Beskidzkiej 4 i 9 maja od godz. 15:00 do 18:00 odbędą się dni otwarte.

Rodzinom od numeru: 361 - 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 371 - 390. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Barbary Wątroba i Pani Agaty Zyzańskiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Stanisław Brześkiewicz lat 69 z osiedla Zawodzie. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.