Lachowice, dnia: 1 - Lutego 2009 roku

Dziś pierwsza niedziela miesiąca.
Po Mszy Świętej – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Dziś także zmiana tajemnic różańcowych.
Jutro poniedziałek, 2 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w naszej polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Od początku czczono w Kościele pamiątkę przyniesienia Dzieciątka Jezus przez Maryję i Józefa do Świątyni Jerozolimskiej.
Niekiedy dzień ten nazywano także świętem Symeona.
Jak pamiętamy z kart Ewangelii, Maryja złożyła Dzieciątko w ręce świątobliwego starca Symeona.
W Jerozolimie to święto obchodzono już w V wieku i łączono z procesją ze świecami.
Zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie miało ono charakter święta Pańskiego.
Od X wieku upowszechnił się zwyczaj święcenia w tym dniu świec.
Święto Ofiarowania Pańskiego ukazuje nam Chrystusa - Światłość świata.
Przyniesiona przez nas świeca ma przypominać, że Chrystus nieustannie oświeca zawiłe i ciemne drogi naszego życia.
Po drogach wiary dobrze jest kroczyć z Chrystusową Matką.
W święto Ofiarowania Pańskiego na Msze Świętą o godzinie 10.15 - prosimy, by matki, które urodziły dzieci w ubiegłym roku, przyniosły je do kościoła i ofiarowały Bogu.
Jednocześnie od 1997 roku 2 lutego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.
Naszą modlitwą w szczególny sposób obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich.
Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
Niech też nie zabraknie z naszej strony wsparcia materialnego dla wielu borykających się z trudnościami klasztorów i domów zakonnych.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w czwartek i w piątek od godziny 16.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek – św. Błażej, biskup i męczennik z IV wieku, jego pomocy wzywamy w chorobach gardła, po Mszy Świętej błogosławieństwo poświęconymi świecami.
  • W czwartek – św. Agata, dziewica i męczennica żyjąca na Sycylii w III wieku, uciekamy się do niej podczas burz i pożarów, po Mszy Świętej błogosławieństwo chleba i wody.
  • W piątek Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu.
W przyszłą niedzielę rozpoczynamy 40 – godzinne nabożeństwo, które będziemy odprawiać w trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post.
Nabożeństwo 40 – godzinne to wielkie święto wspólnoty parafialnej, które jednoczy i zespala Najświętszy Sakrament.
W czwartek o godzinie 16.00 - w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy trzeciej gimnazjum, w ramach przygotowań do Sakramentu Bierzmowania.
Rodzinom od Nr 311 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu rodziny od Nr 321 – 330.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pani Agaty Zyzańskiej i Pani Emilii Krawczyk.