Lachowice, dnia: 15 - lutego 2009 roku

Coraz bliżej Wielki Post.
Już za dziesięć dni, 25 lutego, przypada Środa Popielcowa.
Biorąc udział w balach i zabawach, kończących karnawał, pamiętajmy o poszanowaniu zasad wiary i chrześcijańskiego życia. Pan Bóg błogosławi każdą ludzką radość, ale smuci się z każdej ludzkiej nieprawości.
Pamiętajmy zwłaszcza o niedzielnej Eucharystii, bo przecież nic na tym świecie nie powinno nas oddzielać od Chrystusa.

Przyszła niedziela, 22 lutego, przykrywa święto Katedry świętego Piotra.
Już od IV wieku rzymianie obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego.
Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu.
Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego.
Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów.
Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Benedykta XVI.
Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.

W trudnym okresie zimowym, właśnie w duchu zbliżającego się Wielkiego Postu i w roku duszpasterskim szczególnie poświęconym obronie ludzkiego życia, z uwagą rozejrzyjmy się wokół siebie.
Wielu ludzi boryka się z codziennymi problemami.
Może blisko nas jest bieda, są jakieś strapienia, panuje głód.
Bądźmy wrażliwi i nie szczędźmy tej zwykłej, samarytańskiej pomocy, zwłaszcza dzieciom,
które nie spotkały w swym życiu zbyt wiele serca.
Dzielmy się z tymi, którym brakuje, a Pan Bóg z pewnością to widzi i wynagrodzi.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
  • We wtorek – św. Założyciele Zakonu Serwitów Najświętszej Maryi Panny, czyli sług Maryi.
  • W sobotę – św. Piotr Damian, biskup i Doktor Kościoła, uczony, pisarz i odnowiciel Kościoła
W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca – dzień szczególnej modlitwy ku czci Miłosierdzia Bożego,
po Mszy Świętej o godzinie 7.00 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
Rodzinom od Numeru 331 – 340 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła,
oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła.
W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od Numeru 341 – 350.
W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże:
Pani Marii Adamczewskiej i Pana Stanisława Majdaka.
W przyszłą Niedzielę składka na Mszach Świętych, przeznaczona będzie na potrzeby naszego kościoła a w szczególności na prąd.