w post138Lachowice, dnia 10 – lutego 2019 roku

Trzeba czuwać, troszczyć się
o każde dobro człowiecze.
Nie można pozwolić,
by marnowało się to,
co ludzkie, na tej ziemi.

W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40 – godzinnego nabożeństwa. Przychodźmy chętnie adorować Pana Jezusa. Sam Pan Jezus do tego nas zachęca, gdy mówi: Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście a Ja was pokrzepię. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu umieszczony jest w gablotce przy wejściu do kościoła.

Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Msza Święta w intencji chorych i cierpiących zostanie odprawiona o godz. 10:00. Zatroszczmy się, aby mogli w niej uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa i przyjąć sakrament namaszczenia.  Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Dzień szczególnej modlitwy ku czci Bożego Miłosierdzia. Po Mszy Świętej o godz. 17:00 – Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z odczytaniem próśb i podziękowań składanych przez wiernych za wstawiennictwem Świętej Siostry Faustyny i Świętego Jana Pawła II do Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Świętej uczczenie relikwii.

W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka na Mszach świętych przeznaczona będzie na potrzeby naszej świątyni  a w szczególności na zapłacenie energii elektrycznej z kościoła, kaplicy.

Rodzinom od numeru: 301 – 320 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła i za złożoną ofiarę na potrzeby świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 321 – 340. W przyszłą niedzielę Różaniec w kościele odmówią Róże: Pana Wojciecha Sikory i Pani Janiny Wrażeń.

Chrystus przywracający nam czystość serca niech wspiera szczególnie solenizantów i jubilatów tego tygodnia.
Zachęcamy do zabierania z kościoła prasy katolickiej.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności: † Urszula Drozd-Cyganik lat 81 z Lachowic Dolnych. A jutro o godz. 11:00 w kościele, odbędzie się pogrzeb † Mariana Chrząszcza lat 81 z Osiedla Chrząszcze. Módlmy się w ich intencji: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.