JezuMilosierdziaLachowice, dnia: 28 kwietnia 2019 roku

„W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój,
a człowiek szczęście,
Bądźcie świadkami miłosierdzia!”

Dziś II niedziela Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego. Chcemy uwielbiać nieskończone Boże miłosierdzie, a jednocześnie podjąć refleksję, czy sami jesteśmy miłosierni. Dziś po Mszy świętej o godzinie 10:15 uczczenie Obrazu Jezusa Miłosiernego i  relikwii Świętego Jana Pawła II i Świętej Siostry Faustyny oraz zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.

Dziś rozpoczynamy 75. Tydzień Miłosierdzia.
W darze na Seminarium Duchowne, możemy składać ofiary pieniężne.

Jutro rozpocznie się nowenna przed uroczystością św. Stanisława.
We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i męczennika.

W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Codziennie będziemy gromadzić się      o godz. 18:00 na Eucharystii, po której będziemy odprawiać nabożeństwo majowe. Serdecznie prosimy wszystkich wiernych o liczny udział w tych nabożeństwach majowych. We wtorek - wieczorem pierwsze nabożeństwo majowe z procesją.

Dzień 1 maja - to także Święto Pracy, wspomnienie św. Józefa Robotnika.

W piątek, 3 maja, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
W dniu tym ponowimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej. Msze Święte, będą jak w każdą niedzielę.
W tym dniu obchodzimy też święto Polonii i Polaków za granicą.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godziny 17:00.
Chorych w parafii z racji pierwszego piątku wyjątkowo w tym miesiącu odwiedzimy w sobotę.

W sobotę - św. Floriana, męczennika.

Za tydzień, trzecia niedziela Wielkanocy a zarazem XI Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego.

Wychodząc z kościoła prosimy zakupić prasę religijną.
W związku z mała ilością chętnych planowana pielgrzymka do Kalwarii Pasławskiej nie odbędzie się.

Rodzinom od: 101 – 120 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 121 – 140. W przyszłą niedzielę odmówią Różaniec w kościele Róże: Pana Kazimierza Sobańskiego i Pani Jadwigi Kachel.

W przyszłą niedzielę 5.05.2019r, po każdej mszy świętej odbędzie się zbiórka do puszek dla Rodzinnego Domu Dziecka Państwa Wasiaków z Suchej Beskidzkiej. Rodzina Wasiaków prowadzi Rodzinny Dom Dziecka z siedmioma wychowankami i potrzebują wsparcia finansowego na wykup domu. Zbiórkę Publiczną przy kościele przeprowadzi Stowarzyszenie Mocni Pomocni.

W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odszedł do wieczności: † Bronisław Kubieniec lat 86 z osiedla Gustofy. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.