11Z023Lachowice, dnia: 21. lipca 2019 roku

„ Można, więc wstąpić na górę,
By tam się zatrzymać,
Oddać się kontemplacji
I zanurzyć się w tajemnicy Bożego świata”.

Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów mechanicznych w naszej parafii odbędzie się dziś po Mszy Świętej o godz. 10:15 – na parkingu od strony cmentarza, plebanii i przy domu strażaka. W kaplicy na Kralach po Mszy Św. o godz. 9:00.

W tym tygodniu przypada:
• Jutro - święto św. Marii Magdaleny.
• We wtorek - święto św. Brygidy, zakonnicy patronki Europy.
• W środę - św. Kingi, dziewicy.
• W czwartek -  święto Św. Jakuba, Apostoła.
• W piątek - świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. W dzisiejszych trudnych czasach pomijania i pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Pamiętajmy też w modlitwach o naszych rodzicach żyjących i powołanych do wieczności.

W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.

Za ofiary składane dzisiaj na tacę  na pokrycie kosztów związanych z wykonaniem nowej toalety przy naszym kościele. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Jasnej Górki na Jasną Górę odbędą się w najbliższą sobotę oraz niedzielę (27 i 28 lipca) w godz. Od 8:00 – 19:00 w parafii NMP) w suchej Beskidzkiej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości dziś do naszego kościoła na godz. 16:00 na Festiwal Muzyki Zaklętej w Drewnie‬; Bałtycki Kwintet Dęty -‬ „Letnia serenada”‬.

Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy samych radosnych i spokojnych dni.

Parafialny Zespół „CARITAS” w naszej parafii, prosi osoby objęte pomocą żywnościową o zgłoszenie się do Domu Katolickiego po odbiór kolejnej dostawy żywnościowej we wtorek w godzinach od: 14:00 do 16:00. Prosimy o zabranie ze sobą dużych opakowań i przybyć własnym środkiem transportu.

Rodzinom od numeru: 351 – 370 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszego kościoła. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła  rodziny od numeru: 371 – 390. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani  Anny Baca i Pani Stanisławy Bałazy.