0
0
0
s2sdefault
powered by social2s

06Lachowice, dnia: 25. sierpnia 2019 roku

Jakżeż łatwo byłoby wymienić
Błędy popełnione w przeszłości i te,
Które wciąż trwają i świadczą o niedowartościowaniu rolnictwa,
Które stało się terenem nieprzemyślanych eksperymentów,
Braku zaufania, a nawet dyskryminacji.
A rolnicy to przecież nie tylko ci, którzy karmią, ale także ci,
Którzy stanowią element stałości i trwania.
Jan Paweł II.

Jutro Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

To już ostatnia wakacyjna niedziela. Cieszmy się z ostatnich wolnych dni, ze sprzyjającej pogody. Wykorzystajmy je, aby nabrać sił do codziennych obowiązków w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Już dziś podziękujemy dobremu Bogu za piękne, szczęśliwe wakacje i poprosimy o potrzebne łaski i dary w nowym roku pracy.

W TYM TYGODNIU PRZYPADA:
• We wtorek - wspomnienie św. Moniki.
• We wtorek - wspomnienie św. Augustyna.
• W czwartek - wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

Ksiądz Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski, serdecznie zaprasza na doroczną Pielgrzymkę Rodzin, która odbędzie się w niedzielę 8. września tego roku w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymka rozpocznie się drogą krzyżową o godz. 9:00 przy stacji „U Piłata”. A o godz. 11:00 będziemy uczestniczyć w Mszy świętej o błogosławieństwo Boże dla wszystkich rodzin naszej Archidiecezji.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

Rodzinom od numeru: 21 - 40 składamy serdeczne Bóg zapłać za pracę przy sprzątaniu kościoła, oraz za złożoną ofiarę na potrzeby naszej świątyni. W tym tygodniu prosimy o pomoc przy sprzątaniu kościoła rodziny od numeru: 41 - 60. W przyszłą niedzielę odmówią różaniec w kościele Róże: Pani Zofii Barzyckiej i Pana Janusza Zyzańskiego.

Początek strony